به گزارش صبح توس؛ علی باقرزاده معاون وزیر آموزش و پرورش ظهر امروز در یادواره 176 شهید نهضت سوادآموزی کشور و 7 شهید نهضت سوادآموزی خراسان رضوی که در دبیرستان معارف علوم اسلامی مشهد برگزار شد، ضمن تأکید بر باور قلبی مسلمانان بر زنده بودن و دستگیر بودن شهدا گفت: توفیق شرکت و قدم برداشتن در مسیر بزرگداشت شهدا بسیار ارزشمند است.

 

وی افزود: طی هزاران سال گذشته پدیده هایی از جمله فقر، جهل و ظلم به انسان خسارت بسیاری زده و در این موارد جهل، موجب فقر و جنگ شده است.

 

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور اظهار کرد: کلید واژه «دفاع» در برابر جنگ قرار دارد و در همه ملت و اندیشه ها ماندگار است.

 

وی با بیان اینکه جنگ تحمیل شده بر جمهوری اسلامی از لحاظ زمان و وسعت بسیار زیاد بود افزود: مقابله خصمانه 32 کشور با جمهوری اسلامی طرفین جنگ را در ویژگی های مختلف نامتوازن ساخته بود.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به 188 هزار شهید در دفاع مقدس،140 هزار جانباز و 40 هزار آزاده تصریح کرد: در دفاع مقدس به واسطه ایمان و ایثار و رهبری امام خمینی(ره) موجب شد که حتی یک وجب از خاک کشورمان به دست بیگانگان نیفتد که این موضوع در تاریخ بی سابقه است.

 

وی افزود: دفاع مقدس گنجینه بسیار افتخارآمیز از فرهنگ و تمدن ایران اسلامی را شکل داده است که باید دستاوردهای آن به درستی شناخته شود.

 

باقرزاده با تأکید بر اینکه هر کسی در هر موقعیت و شرایطی مسئول بیان خاطرات دفاع مقدس و زنده نگاه داشتن یاد شهدا است خاطرنشان کرد: رهبرمعظم انقلاب در این زمینه فرمودند «امروز تکریم مقام شهیدان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کمتر از شهادت نیست» لذا برگزاری چنین یادواره های شهدا در این راستا است.

 

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: 10 درصد جمعیت دانش آموزی کشور در خراسان رضوی است که مقام معلم در اشاعه این فرهنگ به عنوان روشن کردن چراغ علم در قلوب انسانها دارای ارزش است.

 

وی افزود: مفهوم «دفاع» محدود به 2900 روز جنگ تحمیلی نیست بلکه تا زمانی که لشکر دشمن در مقابل اسلام قرار داشته باشد، دفاع همیشه خواهد بود.

انتهای پیام/