به گزارش صبح توس؛ براتعلی منصوریان معاون پرورشی و فرهنگی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی عصر روز گذشته در افتتاحیه طرح بزرگ ولایت یادبود شهدای مدافع حرم ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای دانش آموز و معلم گفت: با همکاری خوب سپاه امام رضا(ع) و بسیج دانش آموزی فعالیت‌های بسیاری در حال اجرا و توسعه است.

 

وی افزود: با حمایت های صورت گرفته در تمامی مدارس متوسطه اول و دوم پایگاه بسیج دانش‌آموزی فعال هستند و در مقطع ابتدایی فعالیت های فرهنگی و علمی در قالب آیه های تمدن و مربوط به آن دوره انجام می شود.

 

معاون مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه با همیاری بسیج دانش‌آموزی اردوهای طرح هجرت هر ساله با حضور جوانان بسیجی فداکار اجرایی شده اظهار کرد: امسال نیز پیش بینی می شود 70 هزار نفر دراردوی سازندگی شرکت و به مناطق محروم اعزام شوند.

 

وی افزود: با همیاری دانش آموزان، اعزام به راهیان نور به عنوان دریایی از بصیرت در کنار مرقد شهدا صورت گرفته و همچنین «طرح ولایت» نیز برای افزایش مهارت‌ها و آموزش های تشکیلاتی برای فرماندهان دختر و پسر واحدهای بسیج دانش‌آموزی برگزار شده است.

 

منصوری با اعلام اینکه در مجموعه 1600 نفر از فرماندهان بسیج دانش آموزی مهارت های لازم را خواهند آموخت تصریح کرد: در آموزش پرورش استان یادواره شهدا در مدارس به عنوان راهبردی فرهنگی اجرایی شده به طوریکه بالغ بر هزار یادواره شهید در مدارس و ادارات برای تکرار آرمان ها و توقعات دانش آموزان به طور مداوم برگزار شده است.

 

وی افزود: 2500 کلاس درس به نام شهدا در ادارات نامگذاری شده و همچنین در نتیجه اجرای طرح شهید پژوهی در آموزش و پروش خراسان رضوی بالغ بر 65 هزار اثر واصل شد.

 

معاون مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه دانش آموزان با این طرح با زندگی یک شهید در این آثار آشنایی پیدا می کنند خاطرنشان کرد: 31 جلد کتاب از منتخبین این آثار «شهیدپژوهی» برای مطالعه دانش آموزان تهیه و تدوین شده است.

 

وی افزود: وظیفه داریم برای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کنار فعالیت‌های بسیج دانش آموزی تلاش داشته باشیم.

انتهای پیام/