به گزارش صبح توس؛ سید جواد حسینی ظهر عصر امروز در شورای اداری شهرستان خلیل‌آباد که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد اظهار داشت: قریب به 40 سالی که از عمر انقلاب می‌گذرد موفقیت‌های زیادی در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی به دست آورده است.

 

بسیاری از مشکلات منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای بدون حضور ایران قابل‌حل نیست

وی در ادامه بابیان اینکه ایران در عرصه سیاسی بسیار موفق عمل کرده است، تصریح کرد: 53 حزب رسمی پروانه دار در استان خراسان رضوی فعالیت می‌کنند و خراسان رضوی اولین استانی بود که خانه احزاب را راه‌اندازی کرد.

معاون سیاسی اجتماعی امنیتی استاندار خراسان رضوی با تأکید بر اینکه بسیاری از مشکلات منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای بدون حضور ایران قابل‌حل نیست، خاطرنشان کرد: طولانی‌ترین مذاکره دیپلماسی قرن در جمهوری اسلامی ایران با موضوع هسته‌ای رقم می‌خورد و 22 ماه 5+1 قدرت برتر دنیا با ایران مذاکره می‌کنند.

وی بابیان اینکه سردار سلیمانی، سپاه، شهدا، قدرت نظامی و... پشتوانه کشور هستند، اذعان کرد: زمانی قدرت زبان دیپلماسی بالا می‌رود که یک قدرت و پشتوانه قوی داشته باشد ولی قدرت و پشتوانه را می‌توان با زبان دیپلماسی خردمندانه به بار نشاند.

حسینی با اشاره به اینکه ترامپ نمی‌تواند بدون هزینه برجام را برهم بزند، عنوان کرد: رکن اساسی این قدرت شهدا، رهبری نظام، اعتقادات و مکتب، اندیشه، رزمندگان، سپاه، بسیج، توان موشکی، تسلیحاتی و خط مقاومت است.

 

انقلاب اسلامی منبع و منشأ تولید فضیلت‌های فرهنگی در جهان است

وی با تأکید بر اینکه وضعیت اجتماعی کشور مطلوب است، ابراز کرد: طرح تقسیم‌کار پیرامون کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در دولت اجرا شد و اثرگذاری خوبی در سطح اجتماعی جامعه داشت.

این مقام مسئول در ادامه به وضعیت فرهنگی کشور اشاره و تأکید کرد: امروزه انقلاب اسلامی منبع و منشأ تولید فضیلت‌های فرهنگی در جهان است و امروزه تمام دشمنان این منبع را در مرکز هجوم خود قرار داده‌اند.

وی بابیان اینکه ایران به لحاظ امنیتی امن‌ترین کشور منطقه است، اظهار کرد: اطراف ایران را دشمنان فراگرفته‌اند و تمام هدف آن‌ها این است که این کانون اصلی یعنی اعتقادات اسلامی در ایران را متزلزل کنند.

 

مهم‌ترین مؤلفه امنیتی کشور، اقتصاد است

حسینی با تأکید بر اینکه به میزانی که انقلاب اسلامی جایگاه مناسبی در فرهنگ، سیاست، اجتماعی و امنیتی دارد ولی اقتصادش خوب نیست، بیان کرد: اقتصاد بسیار مهم است و در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت در سیاست، فرهنگ، اجتماعیات و امنیت کشور اثر می‌گذارد بنابراین مهم‌ترین مؤلفه امنیتی کشور در حال حاضر اقتصاد است.

وی همچنین گفت: قرارگاه اقتصاد مقاومتی ایجاد شد و امروزه کارگروه اقتصاد مقاومتی در تمام استان‌ها و شهرستان‌ها وجود دارد و باید همه برای تولید و اشتغال بیشتر تلاش کنند تا ضریب قدرت سیاست، فرهنگ، امنیت و اجتماعیات ارتقاء پیدا کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به انتخابات اخیر، اظهار داشت: مهم‌ترین دغدغه تمام کاندیداهای ریاست جمهوری اقتصاد، اشتغال، مبارزه با فساد اقتصادی و عدالت اجتماعی در حوزه اقتصاد کشور بود.

 

فرد پیروز انتخابات تلاش کند دردی از درد مردم حل شود / رقابت‌های انتخاباتی تمام شد

وی بابیان اینکه دولت یازدهم توانست 2 میلیون و شصت هزار فرصت شغلی ایجاد کند، تصریح کرد: دولت توانست 50 درصد گردش مالی در حوزه قاچاق کالا و ارز را کاهش دهد ولی باید مبارزه با قاچاق کالا و ارز را جدی بگیرد.

حسینی با تأکید بر اینکه زمانی که انتخابات تمام شد و دولتی که مستقر می‌شود باید رقابت انتخابات را فراموش کند، اذعان کرد: اکنون دولتی که مستقر می‌شود باید فکر خود را معطوف کند که دردی از درد مردم حل شود و به دنبال اتحاد و انسجام باشد تا مشکلات کشور حل شود و منتقدان دولت باید از شعارهای قبل از انتخابات پرهیز کند.

 

جذب سرمایه‌گذار خارجی عامل تحول اقتصاد و اشتغال است

وی جذب سرمایه‌گذار خارجی را عامل تحول اقتصاد و اشتغال دانست و عنوان کرد: در استان خراسان رضوی 230 پروژه بزرگ را در راستای اقتصاد مقاومتی طراحی‌شده است و 320 میلیارد در استان برای ایجاد زنجیره تولید سرمایه‌گذاری شده است.

این مقام مسئول در پایان بابیان اینکه 160 هزار فرصت شغلی باید در استان خراسان رضوی ایجاد شود، خاطرنشان کرد: با ارائه تسهیلات می‌توانیم به اشتغال استان کمک کنیم و در شهرستان خلیل‌آباد باید ایجاد 176 طرح جدید اشتغال در دستور کار خود قرار دهد.

انتهای پیام/