به گزارش خبرنگار صبح توس؛ مراسم جشن بزرگ گلریزان برای آزادی 30 زندانی غیرعمد و کمک به خانواده های بی بضاعت شب گذشته به همت اداره زندان تربت جام باحضور ائمه جمعه و جماعات، مسئولان اجرایی، نیروهای انتظامی و نظامی و خیرین شیعه و اهل سنت شهرستان در محل تالار پردیسان این شهر برگزار شد.

 

محمود اشجع، رئیس اداره زندان تربت جام با قدردانی از همت خیرین در آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد گفت: خدمت و گره گشایی از نیازهای محرومان ریشه در فرهنگ کهن ایرانیان دارد وملاک های ارزشمند انسانیت است.

 

وی افزود: تعداد 30 نفر از زندانیان به دلیل یک اتفاق و حادثه پشت میله های زندان به سر می برد که جمعا مبلغ 26 میلیارد ريال بدهکارمی باشد که با پیگیری مسئولان ستاد دیه شهرستان و مساعدت طلبکاران این رقم به 14 میلیارد ريال کاهش یافت و از خیرین خواست با اهدا مبالغ نقدی این گرفتاران را از زندان نجات و به آغوش خانواده برگرداند.

 

رئیس اداره زندان تربت جام با اشاره به پیام زندانیان خاطرنشان کرد: از مجموع 30 نفر زندانی غیر عمد پنج نفر بر اثر تصادف 11 نفر مهریه و 14 نفر بابت بدهی در زندان هستند که در دیدارهای که داشتند گفتند به مردم بگویید ما بدهکار هستیم، بزهکار نیستیم.

 

در ادامه مراسم حجت الاسلام طاهری امام جمعه تربت جام با استفاده از آیات الهی گفت: محفل گریزان برای افرادی که ناامید و منتظرند تا سرپرست آنان به آغوش خانواده برگردد تا بتوانیم اشکی از خانواده زندانیان پاک و کمکی برای آنان باشیم.

 

حجت الاسلام طاهری افزود: کسانی که ایمان به خدا دارند در ماه رمضان انفاق کنند که اثراتش چندین برابر است و امید ناامیدان باشیم و بدانیم که اتفاق ممکن برای همه ما رخ دهد.

 

وی ادامه داد: امروز عصر گرفتاری ها، حوادث غیرمترقبه، ثروتمند شدن، تصادفات و بلایای طبیعی است و همه باید به کسانی که پناهی ندارند کمک کنیم تابرکت به خودمان برگردد.

 

امام جمعه تربت جام با اشاره به آیات قرآن در خصوص کمک به نیازمندان بیان داشت: اموال دنیا وسوسه انگیز است باید بدانیم این اموال امانتی دردست بشر می باشد پس انفاق کنید از امانتی که به شما داده و بدانید ثروتمندان جانشین خداست.

 

حجت الاسلام طاهری با تشکر از برگزار کنندگان جشن گلریزان عنوان کرد: برگزاری جشن گلریزان که باعث امید نا امیدان می شود کار بسیار پسندیده است که باعث آرامش افراد خیر ونیازمند می شود.

 

در پایان مراسم خیرین این شهرستان یک میلیارد و 150 میلیون ريال و ستاد دیه استان خراسان رضوی هشت برابر مبلغ خیرین  جمعا مبلغ 10 میلیارد ريال برای آزادسازی زندانیان غیر عمد متعهد شدند.

انتهای پیام/