به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام حسن صادقی نسب صبح امروز در مراسم آغاز ویژه‌برنامه‌های هفته معلم گناباد که در محل دبیرستان حضرت زینب(س) برگزار شد، گفت: به برکت انقلاب اسلامی معلمان باایمان، دلسوز، خدمت گذار و پرتلاشی در کشور داریم که مایه افتخار هستند و احترام آن‌ها لازم و ضروری است.

 

وی اظهار کرد: علم و دانش و ایمان به انسان جهت می‌دهد، بنابراین چنانچه اقدامات و فعالیت‌های انسان‌ها بدون جهت باشد، توان انسان‌ها تخریب می‌شود.

 

حجت‌الاسلام صادقی به فرار مغزها از کشور اشاره و تصریح کرد: متأسفانه برخی از افرادی که ازلحاظ علم و دانش دارای مدارج علمی بالا هستند، ازایمانی ضعیف برخوردار بوده و علی‌رغم استفاده از امکانات داخلی کشور، تخصص خود را به بیگانگان عرضه می‌کند، بنابراین یکی از دلایل فرار مغزها، ایمان ضعیف آن افراد است، البته فرار مغزهایی که به دلیل بی‌توجهی به آن‌ها صورت می‌گیرد از این مقوله جدا است.

 

کاهش آسیب‌های اجتماعی باهم افزایی والدین، دانش آموزان و معلمان محقق می‌شود

 

فرماندار گناباد نیز در ادامه این مراسم گفت: دانش آموزان امروزی هوشیار و تحلیل‌گر هستند و کار معلمان در حوزه تعلیم و تربیت دشوار شده است، بنابراین برای برخورداری از نسل فعال و پویا در آینده، معلمان باید تلاش وافری در حوزه تعلیم و تربیت داشته باشند.

 

محمدعلی نبی پور اظهار کرد: معلمان در کلاس‌های درس باید به دانش آموزان اجازه مطالبه‌گری را بدهند تا این دانش آموزان در جامعه نیز مطالبه‌گر باشند.

 

نبی پور در خصوص نقش دانش آموزان در افزایش مشارکت در انتخابات، گفت: دانش آموزان به دلیل بهره‌مندی از فناوری‌های جدید باید تحلیل‌های سیاسی را از فضای مجازی استخراج و به‌منظور افزایش مشارکت عمومی در محیط خانواده‌ها منعکس کنند.

 

وی به نقش خانواده‌ها در تعلیم و تربیت دانش آموزان اشاره کرد و افزود: چنانچه والدین با دانش آموزان و معلمان هم‌افزایی نداشته باشند بدون شک آموزش‌ها بدون نتیجه می‌ماند، بنابراین در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی هم‌افزایی معلمان، دانش‌آموزان و والدین ضروری است.

 

در طول هفته معلم 80 عنوان برنامه مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی، ورزشی، عمرانی و پژوهشی به‌غیراز برنامه‌هایی که توسط خود مدارس گناباد انجام می‌شود، برنامه‌ریزی‌شده است.

 

افتتاح مرکز آموزشی خاکپور، آغاز عملیات اجرایی، مجتمع آموزشی و رفاهی فرهنگیان گناباد، تجلیل از 30 معلم نمونه گناباد، نواختن زنگ سپاس معلم، نمایشگاه توانمندی دانش آموزان و فرهنگیان، دیدار فرهنگیان با امام‌جمعه گناباد، تدریس نمادین مسئولان و معرفی بزرگ‌ترین خانواده فرهنگی گناباد از مهمترین برنامه‌های هفته گرامیداشت مقام معلم گناباد است.

انتهای پیام/