به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه، مهمترین مطالبه نظام و رهبری را حضور حداکثری در انتخابات برشمرد و گفت: حضور چشم گیر مردم در پای صندوق‌های رای در براندازی فتنه و فساد و ناامیدی دشمنان انقلاب اسلامی نقش موثری دارد.

 

وی از انتخاب فرد اصلح در شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری بعنوان دومین اولویت در انتخابات یاد کرد و گفت: برای بدست گرفتن پست‌های کلیدی نظام باید افرادی در تراز انقلاب اسلامی و پایبند به ارزش‌ها انتخاب شوند.

 

حجت الاسلام عصمتی ادامه داد: مردم مراقب شعارهای فریبنده برخی کاندیداهای انتخاباتی باشند، برخی کاندیداها در شعارهای تبلیغاتی خود مبحث تعامل با دنیا را مطرح می‌کنند و این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران به جز آمریکا و اسرائیل، آن هم به دلیل خوی استکباری و جنایتکاری این دوکشور، با تمام دنیا در تعامل است، بنابراین چنانچه مقصود این افراد ارتباط با دشمنان شماره یک ملت ایران است، بدانند که مردم هرگز این ذلت را نمی‌پذیرند.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی به دشمنی‌های ایالات متحده آمریکا نسبت به ملت ایران اشاره کرد و بیان داشت: تمام روسای جمهور این کشور از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون با روش‌های مختلف به دشمنی خود علیه ملت ایران ادامه دادند و از هیچ تلاشی فروگذار نبودند، گواه این ادعا شهدای گرانقداری است که در نقاط مختلف کشور و جهان برای صیانت از نظام اسلامی به شهادت رسیدند.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: تعامل با استکبار یعنی زیر پا گذاشتن اصول انقلاب اسلامی که در ادامه همه ارزش‌ها، باورها و اعتقادات مردم و آرمان‌های نظام اسلامی از بین خواهد رفت.

 

حجت الاسلام عصمتی خاطر نشان کرد: نباید کسانی انتخاب شوند که در توهمات خود و به بهانه واهی نتیجه مذاکرات را دور شدن سایه جنگ از کشور بدانند، بلکه این اقتدار نظام اسلامی ایران است که اجازه هیچ تعرضی را به آب و خاک این کشور نمی‌دهد، مردم مسئولانی دلسوز، استکبار ستیز و جهادی می‌خواهند که با نگاه به داخل بتوانند مشکلات را برطرف کنند.

 

امام جمعه تربت حیدریه در بخشی دیگر از سخنان خود به روز کارگر اشاره کرد و گفت: حمایت از کارگر به زبان نیست، بلکه مسئولان حکومت اسلامی باید شرایطی را مهیا کنند تا کارگر و سرمایه گذار با اطمینان از امنیت شغلی و سرمایه  خود امیدوارانه به فعالیت ادامه دهند.

 

وی مردم را مکمل حمایت از کارگران دانست و گفت: باید خرید کالای خارجی که مشابه داخلی آن در کشور تولید می‌شود به عنون یک حرام شرعی و ملی برای مردم تبیین و به جای آن خرید کالای ایرانی به عنوان یک اصل در زندگی مردم ترویج داده شود.

انتهای پیام/