به گزارش صبح توس، محمدرضا بهروز در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، عمده فعالیتهای این قشر از بسیج را ویزیت رایگان بیماران عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ مرحله ویزیت رایگان بیماران در ایام الله ها و مناسبت های مختلف سال انجام شده که در هر مرحله بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر از خدمات کانون بسیج جامعه پزشکی بهره مند می شوند.   وی تصریح کرد: ما در حاشیه شهر تربت حیدریه مردم محرومی داریم که امکانات تشخیصی و درمانی مناسب در اختیار ندارند، ضمن اینکه بسیاری از آنها بیماری‌های مزمنی دارند که مراجعات و کنترل متعدد آن نیازمند صرف هزینه‌ای است که قادر به پرداخت آن نیستند، بنابراین امروز در این طرح تلاش شده تا حد امکان به این افراد امداد رسانی شود.   بهروز ادامه داد: در این طرح بیمارانی که نیاز به درمان‌های تکمیلی داشته باشند، برای ادامه روند بهبودی به مراکز درمانی معرفی می شوند.   معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تصریح کرد: در مراحل مختلف ویزیت بیماران، کسانی که توانائی مالی برای انجام امورات پزشکی مانند آزمایشات، رادیولوژی و سونوگرافی ندارند به بیمارستان آموزشی درمانی نهم دی تربت حیدریه معرفی می شوند.   وی افزود: در حال حاضر ۲۷۸ نفر در کانون بسیج جامعه پزشکی تربت حیدریه حضوری مستمر و فعال در برنامه های مختلف دارند.   مسئول بسیج جامعه پزشکی تربت حیدریه یکی از مهمترین برنامه ها را خدمت رسانی به زائران پیاده امام رضا(ع) در دهه پایانی ماه صفر عنوان کرد و گفت: همه ساله طبق هماهنگی با پایگاههای جاده ای اورژانس ۱۱۵ تیم های پزشکی این قشر از بسیج برای  ویزیت رایگان و ارائه خدمت به زائران پیاده حضرت رضا(ع) در جاده های مواصلاتی تربت حیدریه به مشهد مستقر می شوند.   وی ارائه برنامه های فرهنگی در هفته بسیج، دفاع مقدس و هفته بسیج جامعه پزشکی و همچنین مسابقات ورزشی و کتابخوانی و حضور در اردوهای جهادی را از دیگر برنامه های پزشکان بسیجی عنوان کرد.  
هشتم اسفند، سالروز بمباران شیمیایی بیمارستان فاطمه زهرا (س) در عملیات والفجر ۸ است که روز ملی بسیج جامعه پزشکی نامگذاری شده است.
بیمارستان فاطمه زهرا (س)، تنها بیمارستان صحرائی دنیا است که بمباران شیمیایی شده است؛ بنابراین سالگرد این جنایت رژیم بعثی در سال ۶۴، به‌ عنوان نمادی برای تقدیر از جان‌فشانی‌های ۸۰ هزار پزشک و پیراپزشک حاضر در دفاع مقدس در نظر گرفته‌ شده است.
انتهای پیام/