به گزارش صبح توس، داریوش بهبودی، مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی خراسان رضوی، در گفت‌وگو با صنعت8، اظهار داشت: مأموریت این سازمان به طور جدی از اولین روز سال جاری با بیانات رهبر معظم انقلاب شکل تازه‌ای به خود گرفت و تمامی برنامه‌های تخصصی این سازمان حول 10 فرمان اقتصادی ایشان در سخنرانی ابتدای سال بوده است.

وی افزود: احیای صنایع از جمله دستوراتی است که معظم له فرمودند و به همین دلیل بسیج به عنوان نیروی معین برای کمک به دولت وارد عرصه شد و به همین منظور داوطلبین بسیجی به صورت تخصصی در گروه‌های جهادی این سازمان دسته‌بندی شدند و در همین راستا 15 گروه تخصصی تشکیل شد.

بهبودی بیان داشت: کارگروه‌های ساخت و فناوری، مالی و بانک‌ها، بازار و تجارت و قوانین و حقوقی در جهت رفع، تحلیل و بررسی مشکلات صنعت تشکیل شد و به علاوه این موضوع تشکیل ستاد عالی پایش و عارضه‌یابی با همراهی سازمان‌های بسیج اصناف، کارگری و سازندگی ایجاد شد و دستگاه‌های مرتبط با صنعت در این ستاد قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: با حضور گروه‌های جهادی در واحدهای تولیدی نتیجه بازدید آن‌ها در گروه‌های تخصصی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و از سال گذشته قریب به 250 واحد صنعتی به کمک شرکت شهرک‌های صنعتی مورد عارضه‌یابی قرار گرفته است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: نقدینگی و سرمایه در گردش، بانک، بازار، اختلاف شرکاء، حامل‌های انرژی، دستگاه‌های دولتی و تحریم از جمله مشکلاتی است که توسط جهادگران صنعتی احصاء شده است و برای مثال در مشکلات بانکی مشکلات معوقات دیون را داشتیم که با مکاتبه با بانک‌های عامل سطح استان، به استمحال معوقات منجر شد.

وی اضافه کرد: البته تعدادی از واحدهای مختلف به بانک مهر اقتصاد با توجه به مشکلات مالی آن‌ها معرفی شدند که به سبب آن مشکلات مالی آن‌ها برطرف و تعدادی شغل ایجاد شد.

بهبودی یادآور شد: از ظرفیت نیروهای مسلح، فروشگاه‌های صنایع دستی و نمایشگاه‌های مرتبط در بازار فروش آن‌ها استفاده کردیم و در مسئله حقوقی و قضایی نیز توانستیم با رایزنی به چند واحدی که پلمپ شده بودند، کمک کنیم و در همین راستا با دیگر ادارات نیز همکاری‌های خوبی در جهت رفع مشکلات صنعت کمک شد.

وی ابراز کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان با ارائه فناوری به واحدهای تولیدی باعث راه‌اندازی واحد می‌شوند که تاکنون موفق به انجام این مهم در چند واحد شده‌اند.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی خراسان رضوی بیان کرد: همیاران اقتصاد مقاومتی که طبق بند نهم فرمایشات حضرت آقا در ابتدای سال توسط خواهران بسیجی مهندس در 12 شهرک مشهد فعال شده به دنبال بهینه‌سازی مصرف انرژی است و در همین راستا کانون خواهران رتبه اول کشور را در جشنواره سراسری مالک اشتر کسب کرد.

وی ادامه داد: البته در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی کارگاه‌های متنوع برگزار شد که تعدادی از مهندسین بسیجی در زمینه سلول‌های خورشیدی آموزش دیدند.

بهبودی اظهار کرد: بسیج مهندسین صنعتی تعداد پنج کانون در مشهد و 12 کانون در سطح استان دارد و در شاخص جذب و به‌کارگیری مهندسین بسیجی در بین سازمان‌های کشور در رده‌های اول هستیم.

وی تاکید کرد: اشتغال مشکل جوانان است با حمایت‌های از گروه‌های جهادی و مشاغل خانگی به دنبال مرتفع کردن این مشکل هستیم.

انتهای پیام/