به گزارش صبح توس، به نقل از پیام جغتای، عصر روز گذشته سید رضا موسوی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان رضوی بعد از جلسه ای چند ساعته با محمد علی آبادیپاسخ داد.

موسوی نیا در ابتدا در جواب سوال خبرنگار پیام جغتای مبنی بر تعیین تکلیف متقاضیان واحد های مسکن مهر جغتای گفت: بر اساس آخرین پیگیری ها و مصوبات، مقرر شده است تا ادامه ساخت و تکمیل واحد های باقی مانده از مسکن مهر جغتای به خود متقاضیان واگذار شود تا ضمن برخورداری از مشارکت مردم در تکمیل این پروژه، از میزان هزینه های نیز کاسته شود و متقاضیان از مسکن ارزان تری برخوردار بشوند.

مدیر کل بنیاد مسکن خراسان رضوی افزود: حل و فصل مسائل حقوقی مربوط به تحویل پروژه از شرکت پیمانکار و  واگذاری تکمیل واحدهای باقی مانده به خود مردم باعث طولانی شدن زمان پیگیری ها در این خصوص شد و ظرف یک هفته تا ده روز آینده فرایند واگذاری تکمیل واحدهای مسکن مهر به مالکان آنها، آغاز خواهد شد.

وی در پاسخ سوال خبرنگار پیام جغتای در خصوص بلاتکلیفی مالکان زمین های واگذار شده در شرق معدن گفت شهر جغتای اظهار داشت: طبق اظهارات رئیس بنیاد مسکن شهرستان جغتای، این زمین ها شامل 30 قطعه تجاری و مسکونی می باشد که در قالب طرح روستا شهر به متقاضیان واگذار شده است و پس از برطرف شدن اختلافات با شهرداری جغتای، واگذاری آن طی یک هفته آینده بلامانع خواهد بود.

در ادامه معصومی معاون مدیر کل بنیاد مسکن خراسان رضوی به اظهار نظر در باره هزینه هایی پرداختی ساکنان برخی روستا های شهرستان به دولت اشاره و خاطرنشان کرد: ساکنان این روستا ها که عمدتا شامل روستاهای زور زمند می باشد، بدون مجوز اقدام به تصرف و ساخت و ساز در زمینهای دولتی کرده و از این رو باید جوابگوی ارزش مالی آن نیز باشند.

وی در پاسخی تامل برانگیز به سوال خبرنگار ما مبنی بر این که مسولان دولتی در مدت 30 سال اقامت ساکنان این روستاها کجا بوده اند و یا چرا در ابتدای تصرف زمینها برخوردهای لازم صورت نگرفته و چرا با وجود غیرقانونی بودن تصرف ها، به این روستاها امکانات زیربنایی نظیر آب، برق و گاز تعلق گرفته است؟ گفت: خود مردم باید به فکر اخذ مجوز های لازم باشند نه دولت، اظهار نظری که علاوه بر سرپوش گذاشتن بر کوتاهی مدیران منابع طبیعی و بنیاد مسکن استان و شهرستان، مردم درد کشیده این روستاها را به عنوان خاطی در اذهان عمومی و محاکم قضایی مطرح می کند.

موسوی نیا در پایان و در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین وضعیت طرح مسکن اجتماعی که قرار است جایگزین مسکن مهر بشود، یادآور شد: طرح مسکن اجتماعی در حال حاضر در دست تدوین می باشد و به محض ابلاغ، با تمرکز بر مسکن جوانان در دستور کار مجموعه بنیاد مسکن استان قرار می گیرد اما در حال حاضر اولویت ماموریت بنیاد مسکن استان بر مقاوم سازی خانه های روستایی و نوسازی بافت های فرسوده شهری می باشد.

انتهای پیام/