به گزارش صبح توس، به نقل از جام روز، روح ا... بصیری نیا عضو کمیته ایرانگردی و جهانگردی فدراسیون دوچرخه سواری حامل پیام خون شهدای ایران اسلامی پا بررکاب به یاد شهدای دفاع مقدس وبه منظورانتقال پیام صلح ودوستی بین شوراهای اسلامی وشهرداران کشور وارج نهادن به آرمان های مقدس امام ورهبری وحماسه آفرینی مردم شریف ایران سفر پراز مهر وامید همراه با پرچم سبز حسینی(ع) درسطح کشور مدتی قبل آغاز نمود وروز گذشته به تربت جام رسید.

بصیرنیا  در گفتگو با خبرنگار ما یکی از اهداف سفر خود را تجلیل از ایثارگری و جان فشانی های ملت مظلوم ایران به ویژه خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان دوران دفاع مقدس و ارج نهادن به آرمان های امام راحل و منویات رهبر معظم انقلاب وحماسه آفرینی مردم شریف ایران اسلامی دانست و گفت: زنده نگه داشتن یاد وخاطری شهدا وتجلیل از خانواده آنان کاری بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی افزود: در راستای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و لبنان و آزادی قدس شریف ازدست صهیونیست ها و پیام رسانی برای منتظران ظهور و دعا برای سلامتی و تعجیل فرج امام زمان (عج) ضمن تجلیل ازصبر، مقاومت، ایثار، شهامت و پایداری خانواده معزز شهدا،ایثارگران ورزمندگان در سالی که مزین به همدلی وهمزبانی است قصد نمودم سراسر خاک ایران را با دوچرخه رکاب بزنم.

وی تصریح کرد: مایه افتخار است که دراین سفر معنوی پرچم سبز حسینی(ع) مزین به نام مبارک امام رضا(ع) و پیام ایثار ومقاومت واز خود گذشتگی شهدای عزیز را به استان ها وشهرهای کشور منتقل نمایم.

شایان ذکر است؛ نامبرده سفر خود را از مرداد ماه سال 1393 با دوچرخه آغاز کرد در مرحله اول سفر خود از استان های قم، مرکزی، لرستان، ایلام عبور کرد و به مرز مهران رسید.

بصیری نیا  قبل از اربعین حسینی به کربلا،نجف و کاظمین رسید و در بازگشت از استان کرمانشاه، همدان، قزوین و رشت عبور کرد و پس از عبور از شهر مشهد مقدس به شهرستان تربت جام رسید.

گفتني است روح الله بصیری نیا متولد سال 59 در گيلان غرب بوده كه حدود 12 سال  در  رشته  دوچرخه سواری فعالیت مي كند. وي همچنين عضو کمیته ایرانگردی و جهانگردی فدراسیون دوچرخه سواری بوده كه هم اكنون نیز چندین سال در حال انجام سفر دور ايران مي باشد

این رکاب زن پس از یک شب اقامت در پایتخت وحدت برای ادامه سفر درمیان بدرقه جمعی از مسئولان به مسیر خود ادامه داد.

انتهای پیام/