سید محمدجواد هاشمی نژاد در گفتگو با خبرنگار سیاسی صبح توس اظهار داشت: منافقین را نمی توان به عنوان یک گروه لحاظ کرد.

دبیر کل بنیاد هابیلیان، تصریح کرد: اکنون منافقین شفاف‌تر به‌عنوان نماد تروریست شناخته می‌شوند، البته منافقین و گروهک‌های منطقه همگی دست‌آموز کشورهای دیگر می‌باشند.

وی عنوان داشت: صدام در آن زمان سعی داشت با جدا کردن خوزستان، کشور را به‌ زانو دربیاورد و برای رسیدن به این خواسته ی خود از هیچ تلاشی، حتی استفاده از سلاح های شیمیایی فروگذار نکرد.

دبیر کل کانون خانواده شهدای ترور انقلاب اسلامی بیان داشت: صدام بعد از جنگ با توجه به اینکه باید پای میز قطعنامه 598 قرار می‌گرفت توقع داشت با کمک ابزارهایی مانند گروهک منافقین بتواند از جمهوری اسلامی ایران امتیازاتی بگیرد که این حربه به عنوان آخرین تیر ترکش رژیم بعثی ناکام ماند.

وی خاطرنشان کرد: گروهک منافقین بدون پشتیبانی آمریکا هرگز نمی‌توانستند چنین جنایت‌های گسترده‌ای را علیه مردم ایران به انجام برسانند. این‌ها در حمایت چندجانبه لجستیکی- اطلاعاتی توانستند هم‌وطنان ما را از کودک تا کهن‌سال به خاک و خون بکشند.

دبیر کل بنیاد هابیلیان گفت: با توجه به اینکه اقدامات حقوقی باید دنبال شود اما بسیار آشکار است تروریست ریشه در آمریکا دارد و آمریکایی‌ها سال‌هاست از این ابزار برای پیشبرد اهدافشان استفاده می‌کردند.

هاشمی نژاد بیان داشت: در قرن گذشته سنای آمریکا بررسی مفصلی را انجام داد تا مصداقی برای تروریست بیابد اما طبق اعلام خودشان ازهرجهتی بخواهند به مسئله تروریست بپردازند مصداق آن خود امریکا خواهد بود، از این‌رو بررسی‌های خود را خاتمه دادند.

وی تأکید کرد: آمریکایی‌ها در هر قسمت از جهان تلاش کردند تا به اهدافشان دست یابند از ابزار ترور و کشتار وحشیانه استفاده کرده‌اند.

دبیر کل کانون خانواده شهدای ترور انقلاب اسلامی عنوان داشت: پیش‌بینی‌های گروهک‌های تروریستی همیشه غلط ازکار درآمده و تصورشان بر این بوده است که جمهوری اسلامی ایران با ترور مسئولین شکست می‌خورد و بر همین اساس جنایات وسیعی را ترتیب دادند اما به هدفشان نرسیدند.

وی افزود: منافقین در اقدامات خود کودن هستند و دست به اقداماتی می‌زنند که برگشت آن به‌سوی خودشان است.

هاشمی نژاد یادآور شد: اقدام عجیب گروهک تروریستی منافقین می‌تواند عبرتی برای دیگر معاندین باشد.

وی در انتها با اشاره بر شکست گروهک منافق در عملیات مرصاد، گفت: بسیار جالب بود رزمندگان اسلام به‌سرعت در اقدامی مناسب،دقیق و هوشمندانه عکس‌العمل نشان دادند که حکایت از آمادگی و انگیزه تقابل با جرثومه‌های فساد، جاسوسی و خیانت به ملت ایران رادارند.

انتهای پیام/