سیدمحمدجواد هاشمی نژاد دبیرکل بنیاد هابیلیان، کانون خانواده شهدای ترور انقلاب اسلامی، در گفتگو با صبح توس، در خصوص علت نامگذاری هفته حقوق بشر آمریکایی توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: در این ایام مناسبت های مختلفی نظیر ترور 17هزار شهید انقلاب اسلامی، حمله شیمیایی عراق، انفجار مسجد ابوذر و ترور مقام معظم رهبری و غیره مجموعه این سلسله اتفاقات به همراه ادعاهای دروغین مدعیان حقوق بشر که در راس آنها امریکا قرار دارد و همچنین ادعاهای دروغینی که در مورد مبارزه با تروریست است و حمایت های پنهان و آشکار آنها در منطقه خاورمیانه از تروریست همه اینها بهانه ای شد که رهبر معظم انقلاب این هفته را به عنوان هفته حقوق بشر امریکایی نامگذاری کنند.

وی شناساندن دشمنان و اثبات ادعاهای دروغین به جوامع را یکی دیگر از اهداف نامگذاری این هفته دانست و افزود: لزوم کار کردن در این مباحث توسط جوانان و نیروهای فرهنگی مؤمن و انقلابی به صورت خودجوش نیز از دیگر اهداف نامگذاری هفته حقوق بشر امریکایی است.

دبیر کل بنیاد هابیلیان در خصوص تحرکات و فعالیت های اخیر احمد شهید علیه کشور ما خاطر نشان کرد: احمد شهید یک مهره کاملا در دست غرب است که در مواقع خاص این مهره را به حرکت در می‌آورند و هر زمان که به آن نیاز دارند این مهره را ضمیمه اهداف خود می کنند.

هاشمی نژاد در ادامه بیان کرد: شهید فرد ضعیفی است که طبیعتاً این فرد ضعیف می‌تواند عامل خوبی برای قدرت های خارجی که می‌خواهند از او در مواقع ضروری استفاده کنند باشد.

وی یادآور شد: احمد شهید در زمانی به کار گرفته شد که غربی ها به زعم خود با افزایش همه جانبه فشارهای اقتصادی و در کنار آن فشارهای حقوق بشری علیه کشور ایران قصد داشتند کشور ما را در مقابل منافع خود به زانو در بیاورند و چون به این هدف خود نرسیدند و با استقامت و مقاومت یکپارچه مردم روبرو شدند تصمیم گرفتند از این مهره استفاده کنند.

دبیر کل بنیاد هابیلیان تصریح کرد: غرب در مباحث هسته ای اگر به بن بست بخورد و نتواند مقاومت لازم را انجام دهد و مجبور به عقب نشینی شود تلاش می‌کند موضوعات دیگر را در دستور کار خور قرار دهد تا بتواند زیاده خواهی خود را در آن موضوعات دنبال کند و طبعاً موضوع حقوق بشر یکی از آن موضوعات است.

هاشمی نژاد در پاسخ به این سوال که وظیفه دیپلمات های ایرانی در مذاکرات هسته ای در واکنش به صحبت هایی که در حاشیه مذاکرات در خصوص حقوق بشر می‌شود چیست، بیان کرد: با توجه به دستور العملی که رهبر معظم انقلاب قبلاً تعیین فرمودند و بارها نیز اعلام کردند آنچه که تیم مذاکره کننده هسته ای به دنبال آن هستند صرفاً موارد هسته ای است و قطعاً دیپلمات های ایرانی اجازه نخواهند داد که موضوعات دیگری با سوء استفاده از فضای بوجود آمده مطرح شود.

وی متذکر شد: آنچه که مسلم است علاوه بر موضوعاتی که دولت مردان باید دنبال کنند اگر فرمایشات مقام معظم رهبری را در دیدار با خانواده شهدای ترور ملاحظه کنیم نشان می‌دهد ما نیز کوتاهی‌های زیادی در این مباحث داریم.

هاشمی نژاد افزود: در مباحث حقوق بشری با اینکه گزینه های فراوانی داریم و بحث های فراوانی وجود دارد که اگر از هر جهت هم که وارد شویم باز هم غرب و آمریکایی ها محکوم هستند ما نیز کوتاهی های فراوانی داریم و صراحتاً رهبر انقلاب به این کوتاهی ها اشاره داشتند.

دبیرکل بنیاد هابیلیان با ذکر مثالی بیان کرد: ظرفیت عظیمی که در شهدای ترور شده هفت تیر و نظیر آن شهدا وجود دارد این ظرفیت ها به درستی و آنگونه که شایسته است مورد استفاده قرار نگرفتند و ابعاد بسیار فراوانی وجود دارد که ما به آن ورود پیدا نکردیم.

وی با ابراز امیدواری خاطر نشان کرد: امیدواریم فرمایشات رهبر عزیز انقلاب پنجره جدید و راهی نو برای آنان که در این مسیر حرکت می‌کنند باز کند تا بتوان در سایه حرکت های مردمی و خودجوش اقدامات و گام های خوبی را برداریم.

انتهای پیام/