به گزارش خبرنگار صبح توس، سید رضا موسوی نیا در نشستی خبری افزود: در حال حاضر دو هزار و 524 روستا در خراسان رضوی وجود دارد که از این تعداد برای دو هزار و 175 روستا طرح هادی روستایی مصوب شده و طرح های هادی برای 349 روستای باقی مانده نیز تا پایان سال آماده خواهد شد.
وی با اشاره به سفر اخیر رئیس جموهور و هیئت دولت به این استان ابراز داشت: این سفر دارای اتفاقات بسیار خوبی برای استان بود و رقم های مناسبی نیز برای اجرای طرح های مسکن روستایی اختصاص یافت.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با بیان این که 3 میلیارد و 500 میلیون تومانی از محل اعتبارات ملی و استانی برای تهیه طرح هادی روستایی در سال جاری پیش بینی شده است، ابراز داشت: این مبلغ برای تهیه طرح هادی روستایی در 200 روستا اختصاص می یابد.
وی مجموع اعتبارات این سفر برای استان را بالغ بر 722 میلیارد تومان برشمرد و گفت: در همین راستا مبلغ چهار میلیارد تومان نیز به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی اختصاص یافته با این که هنوز محقق نشده است، اما ما کار را در روستاها شروع کرده ایم.
موسوی نیا همچنین به اعتبارات سال 93 این سازمان اشاره کرد و بیان داشت: در همین راستا مبلغی بالغ بر 250 میلیارد ريال از محل اعتبارات استانی اختصاص یافته که تاکنون 58 درصد نیز محقق شده است.
وی ادامه داد: با این حال از 10 میلیارد تومان میزان اعتبارات ملی هنوز اختصاص داده نشده است و دلیل آن مشکلات اعتباری در سطح کشور بوده است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با تاکید بر این که 160 روستا در استان نیز دارای طرح هادی نیمه تمام هستند، گفت: به همین منظور و با تخصیص اعتبارات لازم این تعداد روستا نیز مشکلشان تا پایان سال 94 حل خواهد شد.
وی از تحویل 170 هزارمین سند روستایی خراسان رضوی در روستای دهسرخ خبر داد و افزود: از سال 88 تاکنون و طبق مصوبه دولت، مسکن های روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر باید دارای سند شوند که این موضوع در ایجاد یک نظام سازمان یافته در روستاها نقش موثری را ایفا می کند.
موسوی نیا همچنین با اشاره به اتمام 100 هزارمین مسکن روستایی از برنامه سوم توسعه تاکنون خاطرنشان می کند: برای این طرح ها، مبلغی بالغ بر یک هزار و 100 میلیارد تومان از سوی دولت به عنوان تسهیلات اختصاص داده شده است.
وی با بیان این که هنوز 20 هزار مسکن روستایی دیگر را در دست اجرا داریم، خاطرنشان: کندی کار در اجرای طرح های روستایی در برخی از روستاهای استان به دلیل کمبود اعتباراتی بوده که بنا به دلایل خاص با آن مواجهه بوده ایم.
انتهای پیام/