به گزارش صبح توس به نقل از باشگاه خبرنگاران؛  در اين تيم نمادين به انتخاب بنگاه ويليام هيل ، در خط دفاع نام هيچ بازيکن برزيلي به چشم نمي خورد و انتخاب ها غيرمنتظره بوده است.

اين بنگاه در توضيح انتخاب اين تيم اعلام کرد ملاک انتخاب ريکاردو رودريگس سوييسي دادن دو پاس گل در بازي با اکوادور بود و واسيلي برژوتسکي مدافع روس نيز به خاطر دفع 15 موقعيت تيم کره جنوبي در تيم قرار گرفته است. 

اين بيشترين آمار براي يک مدافع در دور اول بود.انتخاب توماس مولر آلماني و کريم بن زماي فرانسوي در خط حمله قابل پيش بيني بود اما نبود نام آرين روبن و روبين فان پرسي هلندي، نيمار از برزيل و ليونل مسي از آرژانتين با وجود گلزني از نکات قابل بحث بوده است.

تيم منتخب دور نخست جام جهاني 2014 : 

دروازه بان : سالواتوره سيريگو از ايتاليا 

مدافعان : ريکاردو رودريگس از سوييس ، اسکار دوآرته از کاستاريکا ، واسيلي برژوتسکي از روسيه و سرژ آوريه از ساحل عاج 

هافبک ها : خوآن کوادرادو از کلمبيا ، اکسل ويتسل از بلژيک ، خاوير ماسکرانو از آرژانتين 

مهاجمان : توماس مولر از آلمان ، آلکسيس سانچس از شيلي و کريم بن زما از فرانسه 

اين انتخاب در حالي صورت گرفت که در ليست برترين بازيکنان دور اول از نگاه فيفا که بر مبناي امتيازدهي عملکرد صورت گرفته است ، توماس مولر از آلمان با 9.75 امتياز در صدر قرار گرفت و مهرداد پولادي مدافع شايسته ايراني با 9.7 امتياز دوم و جف کامرون از تيم آمريکا با 9.64 و داويد لوييش از برزيل با 9.6 امتياز در رده هاي دوم تا چهارم قرار گرفتند.

در اين فهرست فيل جاگيلکا از انگليس با 9.56 ، روبين فان پرسي از هلند با 9.52 ، آرين روبن از هلند با 9.48 ، جان بويه از غنا با 9.45 ، آلکسيس سانچس از شيلي با 9.42 و تيم کيهيل از استراليا با 9.39 در رده هاي بعدي قرار گرفتند.

فيفا در مورد پولادي نوشت با وجود اينکه وي در جهان فوتبال چهره ناشناسي است اما اين مدافع تيم پرسپوليس در مصاف با نيجريه نمايش فوق تصوري داشت و بيش از هر بازيکن ديگري موقعيت هاي حريف را مهار کرد.

پولادي در مصاف با نيجريه 6 تکل زد و يک بار با ضربه سر توپ شولا آمئوبي را از خط دروازه ايران برگرداند.

وي همچنين پاس هاي سالمي را به بازيکنان خودي داد و در يک سوم زمين خودي تلاش بسيار زيادي داشت.