به گزارش صبح توس؛ جواد خدایی، معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری خراسان رضوی شب گذشته در مراسم واگذاری زمین های نهضت ملی مسکن شهر کندر به متقاضیان که با حضور استاندار خراسان رضوی در مسجد جامع این شهر برگزار شد، اظهار  داشت: زمین به افرادی که ثبت نام آنها کامل و تایید نهایی شدند واگذار می شود.

وی با بیان اینکه زمین ها در شهر کندر به صورت ویلایی واگذار می شود، خاطرنشان کرد: کندر یکی از شهرهای مهم تاریخی خراسان رضوی محسوب می شود، در این شهر چند اثر تاریخی مربوط به دوره سلجوقی داریم که در سطح استان به جز حرم مطهر نداریم و این یعنی کندر یکی از شهرهای ویژه است.

معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه کندر یک باغشهر به تمام معنا محسوب می شود، تصریح کرد: به همین دلیل زمین مسکن ملی نمی توانست در محدوده باغات باشد و این زمین ها با یک فاصله در ورودی شهر جانمایی شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از هزار قطعه زمین در شهر کندر آماده سازی شده و حدود 284 متقاضی تایید نهایی شده اند و امروز زمین های آنها تحویل داده می شود، اذعان کرد: باقی افراد که ثبت نام کرده اند و مدارک لازم را ارائه دهند و بعد از تایید نهایی زمین های آنها واگذار خواهد شد.

خدایی با بیان اینکه زمین ها مشروط به این واگذار می شود که متقاضیان حداکثر ظرف شش ماه عملیات ساخت را آغاز کنند در غیر اینصورت زمین به افراد دیگر واگذر خواهد شد، عنوان کرد: شهرداری هم باید در کمترین زمان پروانه ساختمانی این زمین ها را صادر کند و نظام مهندسی هم در طرح نهضت ملی مسکن 50 درصد تخفیف لحاظ کرده است.

وی با تاکید بر اینکه کندر جزو شهرهای زیر 25 هزار نفر است و مردم می توانند تسهیلات ارزان قیمت دریافت کنند و این هم یک فرصت ویژه برای این شهر محسوب می شود، تشریح کرد: همه موارد آماده است تا یک عملیات بزرگ و کارگاه مسکن سازی بزرگ در شهر کندر ایجاد شود.

معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه متقاضیان 2 سال فرصت دارند که کار ساخت را تمام کنند، بیان کرد: اگر بنا بود دولت کار ساخت این واحد ها را بر عهده بگیرد مطمئناً زمان طولانی و هزینه افزایش پیدا می کرد ولی زمانی که مردم ورود پیدا می کنند هزینه ها کاهش پیدا می کند.

انتهای پیام/