به گزارش صبح توس؛ 

حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان که در محل مصلی مسجد جامع برگزار شد، با اشاره به خسارت های فتنه اخیر اظهار داشت: در یک بررسی به این نتیجه می رسیم که بازخوانی فتنه های اخیر نشان می دهد همه این اغتشاشات با حمایت های خارجی کشورهای معاند با انقلاب صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در همین فتنه اخیر بالغ بر ۴۷ کشور با اغتشاشگران همکاری می کردند، افزود: مردم بعد از دیدن چهره اصلی فتنه اخیر صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند و این جای تقدیر دارد.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه باید ریشه اصلی شعار زن، زندگی و آزادی بررسی شود، خاطرنشان کرد: رهبر گروهک پ پ ک  کردستان در راستای همین شعار ازدواج را در این گروهک ممنوع کردند و این گروهک در زمان حمله داعش به عراق و سوریه و اسیر و کشته شدن و تجاوز به زنان این کشورها هیچ عکس العملی نشان ندادند.

وی با اشاره به اینکه بازخوانی جنایت های گروهک های تروریستی نشان می دهد که در کارنامه ننگین این گروهک ها هیچ بویی از آزادی زن و احترام به زن وجود ندارد، تصریح کرد: خسارت های زیادی به اقتصاد کشور در چندماه اخیر در پی اغتشاشات اخیر وارد شد و در این حوادث تاثیر بسیار قابل توجهی در لغو سفر گردشگران خارجی به کشور داشت.

حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه قطعی اینترنت خسارت های  یادی به کشور وارد کرده و در چند هفته اخیر برای ۴۰۰ هزار اشتغال خسارت های زیادی وارد شده است، اذعان کرد: بالغ بر ۱۷ بانک در اغتشاشات اخیر آتش گرفتند و از این موارد زیاد بود که خسارت های زیادی به جان، مال و آرامش مردم وارد کرده است.

وی در ادامه ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، عنوان کرد: یکی از مهمترین اهداف انبیاء الهی پرستش خداوند متعال است و هر چه مقام عبودیت بیشتر باشد نردبان کمال بلندتر خواهد بود.

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه بررسی شناخت سیره عبادی هر یک از انبیاء می تواند به ما برای رسیدن به کمال کمک کند، تشریح کرد: اهتمام به عبادت و بندگی و اختصاص زمان مناسب با شرایط خاص خود از جمله ویژگی های سیره عبادی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است.

انتهای پیام/