به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام ارژنگ خطیب جمعه موقت تربت حیدریه در خطبه های این هفته نماز اظهار کرد: یکی از مهمترین و اساسی ترین ابزار استکبار در مبارزه با حق، فتنه و فتنه انگیزی است چون خاصیت آن شبه پراکنی، آمیختن حق و باطل و انحراف افکار عمومی جامعه و ارزشها را جابه جا می کند، لذا هر گاه جبهه حق در حال پیشرفت است فتنه انگیزی بیشتر می شود

وی تصریح کرد: امروز در شرایطی که نظام اسلامی افق های جدیدی بر روی ملت خود گشوده و در حال پیشرفت است، فتنه ها بیشتر و پیچیده تر است، لذا روزی فتنه سخت و جنگ را بر ما تحمیل کردند، و روزی هم فتنه بدنبال تغییر باورهای اعتقادی است.

ارژنگ افزود: بخشی از فتنه اخیر به دنبال بدعت و تغییر باورهای اعتقادی بود لذا با موضوع حجاب شروع می کنند اما حدیقف ندارد و این آغاز کار است و به فرموده خدا در قرآن کریم زمانی که ما دست از دین خود برداریم یهود و نصارا از ما راضی خواهند شد.

خطیب جمعه موقت تربت حیدریه به راههای مقابله با فتنه اشاره کرد و افزود: در شرایطی که فتنه و فتنه انگیزی هر روز بیشتر و پیچیده تر و زمان آن نزدیکتر می شود و منافع دشمنان اسلام به خطر می افتد، باید در گام نخست تربیت باورها، ارزشها و آرمانهای اسلامی را تقویت کتیم، لذا تا وقت برای ارتقای سطح معنوی فرزندان خود نگذاریم باید منتظر آن باشیم که در فتنه گمراه شوند.

وی بیان کرد: اگر آموزش و پرورش، حوزه های علمیه، ستاد اقامه نماز، هسته های فکری و فرهنگی در سالیان متمادی به وظیفه خود عمل می کردند و فرزندان را درست تربیت می کردند امروز به مراتب آسیب کمتری در فتنه ها می دیدیم.

ارژنگ دومین راهبرد را جهاد تبیین عنوان کرد و گفت: به فرموده مقام معظم رهبری جهاد تبیین یک فریضه مهم، فوری و ضروری است، امروز باطل بر پایه جهالت بالا می رود 
و غرب می خواهد ما را در جهل مدرن قرار دهد، لذا آنقدر انباشت اطلاعات غلط در اذهان منعکس می کند که واقعیت ها و حقیقت ها گمنام می ماند، بنابراین راهش جهاد تبیین است و این با محافظه کاری اتفاق نمی افتد و صراحت عمارگونه می طلبد چرا که اگر عمارگونه برای انقلاب به میدان می‌آییم کسانی به امامت جامعه اسلامی نامه می نویسند و توصیه می کنند شما از مواضع حق خود کوتاه بیایید.

وی راهبرد سوم در دوران فتنه را وحدت دانست و افزود: در شرایطی که در جنگ احزاب هستیم وحدت دشمن را به عقب می راند و اجازه توطئه نمی دهد، به فرموده امیرالمومنین علیه السلام اگر کسی به وحدت عمل نکند ولی زیر عمامه علی علیه السلام هم باشد با او مبارزه کنید.

خطیب جمعه موقت تربت حیدریه خاطر نشان کرد: راهبرد چهارم در مواجهه با فتنه ها شناخت مبادی نفوذ و مقابله با آن است، لذا آسیبی که ملت در این فتنه ها می بیند علت مهم آن مسأله نفوذ و نفوذی هاست، برخی مواقع نفوذ یک شخص است و از صدر اسلام نفوذی و جاسوس داشتیم و برخی اوقات نفوذ در دستگاههای تصمیم ساز و تصمیم گیر است و زمانی هم نفوذ نرم اتفاق می افتاد و بدنبال استحاله فکری است.

ارژنگ گفت: امروز دشمن بدنبال نفوذ فکری است تا افکار و اذهان را از ارزشها برگرداند و نسبت به ضروریات دین جامعه را متزلزل کند، لذا باید با این نفوذ فکری که دنبال استحاله است مبارزه کرد.

وی بیان کرد: حداقل توقع مردم انقلابی این است کسانی که تحت عنوان نفوذی هنوز در این کشور صاحب منصب هستند برکنار بشوند،
دشمن در فتنه ها بدنبال ناامید کردن مردم است.

خطیب جمعه موقت تربت حیدریه گفت: راهبرد پنجم کار انقلابی و جهادی است و وقتیدر شرایط جنگ اقتصادی و فرهنگی و سیاسی قرار داریم دستگاهها باید آرایش جنگی بگیرند و دنبال مردم و برای رفع مشکلات آنها شبانه روز نشناسند،لذا اگر کسی با کم کاری و ضعف در عملکرد باعث دلسردی مردم باشد شریک جرم آمریکا و اسرائیل خواهد بود.

انتهای پیام/