به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام جواد طاهری، امام جمعه کاشمر بعد از ظهر امروز در نشست تجلیل از نخبه های علمی ۴ دانشگاه شهرستان کاشمر که در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه مردم ایران و تفکر شیعه از همان اول اهل مبارزه بوده و الان هم اهل مبارزه است، اظهار داشت: مدل بهتری نسبت به جمهوری اسلامی داده نشده است و شعار زن زندگی و آزادی را افرادی می دهند که سردمداران تجزیه طلب این شعار را رها کرده اند و آنها حتی در حد همان شعار هم پایدار نیستند.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی و تفکر بسیجی مدلی است که دنیا طالب آن هستند و کشورهای زیادی با همین تفکر خود را از سختترین شرایط نجات می دهند، خاطرنشان کرد: تقویت معنویت و ایمان توسط امام باعث شکل گیری انقلاب اسلامی شد.

امام جمعه کاشمر با اشاره به اینکه نوابغ علمی، اقتصادی و نظامی می توانند باعث ایجاد تحول در یک کشور شوند، تصریح کرد: استکبار برخی از کشورها رو با تحریم، جنگ نرم، حمله نظامی و... توانستند تسلیم کنند و درباره ایران با تمام این موارد نتوانستند کاری پیش ببرند و امروز می خواهند با جنگ ترکیبی اهداف خود را در خصوص ایران پیش ببرند.

وی با بیان اینکه استکبار در فاز اول جنگ ترکیبی علیه ایران شکست خوردند و در فاز های بعدی نیز به دنبال تاثیرگذاری برای باج گیری هستند، اذعان کرد: اگر برای آموزش و پرورش و دانشگاه وقت گذاری لازم انجام شود و دینداری و اسلامی بودن را پیگیری کنیم می توانیم در فاز بعدی هم موفق عمل کنیم.

حجت الاسلام طاهری همچنین عنوان کرد: سلاح تفکر بسیجی امروز تبلیغ و کار فرهنگی است و همه باید در این مسیر کمک کنند.

اغتشاشات اخیر فرصت مناسبی برای همگرایی نیروهای انقلابی بود

موسوی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر در این نشست اظهار داشت: رویداد بسیجی ۱۴۰۱ به صورت مشترک با همکاری بسیج و دانشگاه برگزار شد که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم پیش بینی کرده بودند نه باید به جوانان به عنوان موتور پیشران جامعه توجه شود، خاطرنشان کرد: از بیانیه گام دوم غفلت کردیم و از این غفلت، معاندین و دشمنان و همه آرزومندان براندازی نظام جمهوری اسلامی نهایت استفاده را کردند و شاهد حوادث تلخی در کشور بودیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر با اشاره به اینکه در چندسال گذشته ناخواسته به سمت فضای مجازی رفتیم، تصریح کرد: از فرصت های فضای مجازی به درستی استفاده نکردیم و همچنین از تهدیدهای این فضا غافل شدیم و دشمن از این فرصت استفاده کرد.

وی همچنین اذعان کرد: این اغتشاشات فرصت مناسبی برای همگرایی بیشتر بین نیروهای انقلابی شد و اگر غفلت کنیم خیلی از معاندین به اهداف شوم خود نزدیک می شوند.

انتهای پیام/