به گزارش صبح توس؛ حسین وزیری دادستان تربت‌جام در جلسه پیشگیری از وقوع جرم شهرستان که پیش از ظهر امروز در محل سالن جلسات دادگستری شهرستان تربت‌جام برگزار شد با بیان اینکه مدعی العموم حافظ منافع عمومی و خط قرمز آن حفظ نظم، امنیت و ثبات آن است اظهار داشت: پیرو اقدام سریع و قاطع نهادهای انتظامی، امنیتی در روز جمعه مورخ 27 آبان در مقابل اقدام عده‌ای فریب خورده که در صدد بر هم زدن نظم و امنیت شهرستان و تخریب اموال مردم بودنند که با اقدام قاطع نهادهای امنیتی و انتظامی تمام این افراد شناسایی و دستگیری شدند.

وی تصریح کرد: با رصد فضای مجازی شهرستان مطلع شدیم عده ای انگشت شمار با توهّم عدم نظارت، اقدام به تحریک مردم علیه چند نفر از کسبه شریف بازار شدند و ادعا نمودند ایشان در دستگیری متهمین نقش داشته‌اند.

دادستان تربت‌جام اظهار داشت: هرچند اصل اخبار ایشان در این خصوص کذب بوده است و صرفا برای تسویه حساب شخصی و رقابت فاسد تجاری می‌باشد، چرا که در همان دقایق اولیه با حضور سریع و میدانی مامورین، تمامی متهمین دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

وزیری خاطر نشان کرد: چنانچه فردی در این راستا همکاری با نهادهای انتظامی امنیتی داشته باشد به وظیفه اجتماعی خود عمل نموده است و مسئولیت پذیری وی قابل تقدیر و تحسین است؛ اما در مقابل چنانچه اثبات شود فردی از وقوع جرمی مطلع شده اما ادله آن را مخفی نماید این عدم همکاری مشمول ماده 554 قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات شده و مجازات یک تا سه سال حبس تعزیری در انتظارش خواهد بود .

وی در پایان بیان داشت: تاخیر مدعی العموم  "دادستان" در این خصوص صرفا برای شناسایی تمام افرادی بود که در فضای مجازی به تحریک مردم علیه کسبه  شریف شهر نمودند، نه مماشات با عده قلیل در همین راستا یک نفر متهم با هویت خانم " م ....ص" دستگیر و برخورد قاطع با ایشان صورت پذیرفت و اطلاعات بعدی متعاقبا اعلام خواهد شد .

دادستان با تشکرو قدردانی از بصیرت امت شهید پرور شهرستان به مردم  توصیه کرد که مردم انقلابی چنانچه اطلاعاتی در خصوص مسائل مزبوردارند با تلفن‌ " وزارت اطلاعات 113"سازمان اطلاعات سپاه 114" و پلیس فتا تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/