به گزارش صبح توس؛ محسن زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی  شب گذشته در همایش جهاد تبیین اظهار داشت: رهبری تاکید داشتند نیروهای انقلاب نهضت خدمت رسانی به مردم را افزایش دهند و اسم این نهضت را مکتب شهید سلیمانی گذاشتند تا پیوند مردم با حاکمیت در لایه های بالای نظام که مردم از بروکراسی اداری و خیلی از مسایل ناراضی بودند عمیق تر شود.

وی با بیان اینکه نماد شهید سلیمانی خدمت رسانی بی منت برای مردم است، گفت: به تعبیری دیگر منظور از جهاد تبیین رهبری همین خدمت صادقانه، اخلاق مدارانه و بی منت برای مردمی است که در همه صحنه ها و میدان ها پای کار انقلاب و نظام بوده و هستند.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: جریان مذهبی و انقلابی در کشور پابرجاست و به شایعات و شبهات در فضای مجازی نباید توجه کرد، البته مردم از ناکارآمدی ها و مشکلات اقتصادی گلایه دارند و باید با خدمت بی منت، صداقت و عطوفت و مهربانی و با عمل خودمان برای رفع مشکلات تلاش کرد.

زنگنه به بخشی از اقدامات در حوزه انتخابیه اشاره کرد و افزود: در حوزه راه روستایی در کل منطقه تربت حیدریه بجز جلگه رخ تقریبا تمام راهها آسفالت شده و همچنین ۱۵ میلیارد تومان برای ورودی های تربت حیدریه اختصاص داده شد و ورودی گناباد هم در مرحله مناقصه به پیمانکار است و ورودی زاوه نیز در دست احداث است.

این نماینده مجلس بیان داشت: تقریبا پروژه های راهداری به اتمام رسیده و جاده رباط سنگ، کدکن به ماروس دارای ردیف ملی شده و کدکن را از بن بست خارج می کند،

زنگنه اضافه کرد: در حوزه آبرسانی که بیشترین بودجه آبرسانی استان را در دوسال گذشته حوزه انتخابیه تربت حیدریه جذب کرده و تا اوایل سال آینده مجتمع های آبرسانی منطقه به بهره برداری می رسد

وی به فعالیت نیروگاه راشد اشاره کرد و افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی راشد یکی از ممتازترین و بهترین پروژه ها در دولت سیزدهم است که مشکل ال سی داشت و در سال ۹۹ بیشترین مبلغ را برای این پروژه دریافت کرد و اکنون ۱۳۸ مگاوات آن در مدار قرار گرفته که بزودی توسط مقامات کشوری بصورت رسمی افتتاح خواهد شد.

زنگنه خاطر نشان کرد: در حوزه نفت با توجه به اینکه مخازن این منطقه صادراتی شده و خط لوله تابش که از این مسیر می گذرد می توانیم صنایع پتروشیمی را شروع کنیم، بر همین اساس مجوز ۲۰ هزار لیتری برای مینی پالایشگاه را دریافت کردیم که با تولید مواد اولیه صنایع بهداشتی این خطه به قطب صنایع بهداشتی شرق کشور تبدیل می شود.

نماینده مردم تربت حیدریه اظهار کرد: پروژه کائولن در مرداد ۱۴۰۰ به پایان رسید و با توجه به اینکه مواد اولیه صنایع بهداشتی است تربت به بهترین مکان برای سرمایه گذاری در حوزه کانی های غیر فلزی تبدیل می شود که علاوه بر سرمایه گذاری داخلی می توان از سرمایه گذاران خارجی در این خطه نیز استفاده کرد.

وی بیان کرد: طی دو سال اخیر ۱۷ میلیارد تومان از شرکت ملی نفت دریافت کردیم و خیلی از مبالغ اختصاصی در داخل شهر از همین حوزه نفت اختصاص یافته است.

زنگنه به پروژه های فولادی تربت حیدریه اشاره کرد و گفت: فولاد رخ هم اکنون در حال فعالیت است و مشکل اراضی آن نیز حل شده ضمن اینکه عملیات اجرایی فولاد ماهان سپهر البرر سیوکی فروردین ماه اغاز می شود.

این نماینده مجلس گفت: پروژه تعمیرات واگن احیا ریل بعنوان بزرگترین هلندینگ ریلی کشور تا پایان امسال به بهره برداری می رسد و سال آینده فاز دوم آن نیز آغاز خواهد شد.

وی از ورود پنج سی تی اسکن فول امکانات و مدرن به کشور خبر داد و گفت: با پیگیری های انجام شده در حوزه بهداشت و درمان یکی از این دستگاههای مدرن و پیشرفته به تربت حیدریه اختصاص یافته است

وی به فعالیت های حوزه ورزشی هم اشاره داشت و گفت: ۱۲ چمن مصنوعی در روستاهای حوزه انتخابیه به بهره برداری رسیده و کار بازسازی استادیوم تختی به اتمام رسیده، ضمن آنکه استادیوم زاوه در حال بهره برداری است و خانه جوان تربت حیدریه هم بعنوان دومین خانه جوان استان در حال بهره برداری است.

انتهای پیام/