به گزارش صبح توس؛ امام جمعه سبزوار آیت الله مقیسه با بیان اینکه جان، مال و امنیت  مردم خط قرمز نظام  جمهوری اسلامی است، گفت: قوه قضائیه با عاملان اغتشاشات اخیر برخورد قاطع نماید.
 مقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار افزود:  نباید  بیش از این با اغتشاشگران که دست به سلاح سرد و گرم برده  و آرامش جامعه را مخدوش کرده اند مماشات و مدارا شود.
وی اظهار داشت: دشمن هیچ وقت از ملت ایران راضی نمی شود و دست از مواضع خود بر نمی دارد لذا باید با  توکل به خدا و  ایستادگی توطئه دشمن را خنثی کرد چرا که  تجربه انقلاب اسلامی  نشان داده است هر وقت برابر  گستاخی دشمن مدارا  و تساهل شود  انقلاب و مردم ضرر کرده اند.
وی ادامه داد:عناصر فتنه با دلارها  و تسلیحات  آمریکا و ایادی آنها و  شبکه های تبلیغاتی غرب  به همراه برخی عناصر فریب خورده به  جان این مردم و نیروهای حافظ امنیت  افتاده اند و  برخی آنها که شبانه فراخوان می دهند یا مثل شب پره و نقاب پوش شعار نویسی می کنند  بدانند مردمی که  برای انقلاب شهید داده اند اکنون بیش از گذشته پای آرمانها انقلاب ایستاده اند و  مدارا با آشوبگران نشانه ترس نیست.
امام جمعه سبزوار  با اشاره به در پیش بودن هفته بسیج  گفت: این نهاد انقلابی شجره طیبه است که در  تمامی وقایع انقلاب اسلامی عظمت و ثمر بخشی خود را نشان داده است.
حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود:  بسیج در جریانهای مختلف انقلاب همچون  دوران دفاع مقدس، حوادث طبیعی، عرصه سازندگی، مقابله به ویروس کرونا و در فتنه اخیر برای عزت اسلام و امنیت مردم  با از خودگذشتگی در صحنه حاضر است
وی با اشاره به تصویب طرح منطقه ویژه اقتصادی سبزوار در هیات دولت و ابلاغ آن از سوی معاون اول رییس جمهوری گفت: رونق تجارت و اشتغال جوانان این منطقه از دستاوردهای این طرح اقتصادی بزرگ خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود: برای طرح منطقه ویژه اقتصادی سبزوار طی دو دهه گذشته موسسه آبادانی دیار سربداران و  مسئولان گذشته و کنونی ابن شهرستان  زحمات زیادی کشیده اند که قدردان تلاش های آنها هستیم.