به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید محمد معلمی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه تربت حیدریه اظهار داشت: عده ای اغتشاشگر به خیابان می آیند و مردم را به بستن مغازه ها و تعطیلی کسب و کارها تهدید و به اموال عمومی آسیب می رسانند و بلافاصله عکس و فیلم تهیه کرده و اعلام می کنند همه بازار و اصناف تعطیل است کما اینکه این دروغ محض است و اغلب مردم در حال فعالیت های عادی روزمره خود هستند.

وی بیان کرد: مردم فریب دروغ پردازی رسانه های معاند را نخورند و واقعیت را ببینند که عده ای محدود اغتشاشگر در شهرهای مختلف کشور بدنبال برهم زدن امنیت عمومی جامعه هستند.

معلمی گفت: وجود اینگونه حوادث امنیت کشور را زیر سوال می برد و به لحاظ فرهنگی و اقتصادی و سیاسی ضربه می خورد لذا هر چه قاطعیت نظام در برخورد با عاملین اغتشاش زودتر و بیشتر باشد، امنیت جامعه بهتر و بیشتر است

وی با بیان اینکه رافت و رحمت نظام اسلامی نباید باعث جسور شدن عده ای در کشور شود، افزود: این مطالبه جدی همه مردم است که دستگاه قضایی و امنیتی و اطلاعاتی در این حوادث اخیر اجازه ندهند این فجایع ادامه دار باشد و سریع عاملین را شناسایی و برخورد قاطع داشته باشند.

دشمن در پشت پرده اتفاقات اخیر بدنبال امتیازگیری در مذاکرات است
.
خطیب جمعه تربت حیدریه اظهار داشت: دشمن می بیند امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت سیزدهم در حال خدمت رسانی به مردم است و نمی خواهد این پیشرفت ها و سربلندی ها رقم بخورد و قصد دارد به مردم فشار بیاورند تا در پشت پرده در موضوع مذاکرات امتیاز بگیرد اما کور خواندند و همیشه دچار محاسبات غلط شدند و بازهم ضربه خواهد خورد.

وی با اشاره به اینکه مردم باید هوشیار باشند، گفت: هوشیاری مردم به این است که به دروغ پردازی و شبه افکنی رسانه های معاند توجه نکنند و خط و حرکت و هدف دشمن را ببینند و بشناسند و به دیگران معرفی و تبیین کنند.

معلمی افزود: این روزهای سخت قطعا به پایان خواهد رسید و این وعده الهی است، اما سره از ناسره تشخیص داده می شود که در این روزهای سخت چه کسانی و کجا سینه می زدند.

جهت حرکت بسیج ایمان، بصیرت و مقابله با استکبار است

امام جمعه تربت حیدریه به گرامیداشت هفته بسیج اشاره کرد و گفت: بیش از چهل و اندی سال است که دغدغه امام را امروز می بینم که فرمودند حفظ انقلاب از پیروزی انقلاب سخت تر است و این بدان معناست که باید استقامت و به وظایف خودمان عمل کنیم، لذا امام راحل بسیج مردمی را تشکیل دادند با این عنوان تا به همگان اعلام کنند که حفظ انقلاب بعهده مردم است و این در قالب بسیج نیز تعریف شده است.

معلمی بیان داشت: حضور همه در صحنه های انقلاب بمعنای بسیجی بودن است حالا ممکن است به لحاظ اسمی سازماندهی در بسیج نشده باشد اما در میدان با آگاهی و بصیرت حضور دارد و دلیل شکست ناپذیری نظام هم همین حضور آگاهانه است، منتهی باید حواسمان جمع باشد که جهت حرکت تغییر نکند که آن ایمان و بصیرت و مقابله با استکبار است.

انتهای پیام/