به گزارش صبح توس از قوچان؛ سرهنگ پاسدار علی زرقانی، فرمانده سپاه ناحیه قوچان عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج اظهار کرد: شعار محوری امسال «بسیج خدمت گذار ملت ایران» بوده که مهم‌ترین اقدام تکریم و تقدیر از بسیجیانی است که در اتفاقات اخیر کشور و به‌ویژه این شهرستان خالصانه در مأموریت‌ها مؤثر عمل کردند.

وی آغاز برنامه‌های هفته بسیج در این شهرستان را از 29 آبان و دیدار جمعی از بسیجیان منتخب با امام‌جمعه شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: تجلیل از منتخبان حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج به همراه بسیجیان موفق در قالب جشنواره مالک اشتر، یادواره شهدای شهر آلماجق، تجلیل و سرکشی از خادمان امنیت و مسابقات کشتی با چوخه جام شهدای امنیت گوشه‌ای برنامه‌های هفته بسیج این شهرستان است.

فرمانده سپاه ناحیه قوچان با اشاره به اجتماع بزرگ بسیجیان هم‌زمان با 5 آذرماه روز تشکیل بسیج مستضعفین تحت عنوان همایش اقتدار و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری به‌منظور افزایش نشاط و امید، گفت: پویش نذر خون، سرکشی از خانواده معظم شهدا، آبروی محله، نشست روشنگری ویژه دانش آموزان و دانشجویان، میز خدمت مسئولین در سطح روستاها و مسابقات مختلف ورزشی نیز توسط پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت طرح‌ریزی‌شده است.

زرقانی تأکید کرد: جهادگران بسیج سازندگی در طول سال جاری خدمات زیادی در حوزه محرومیت‌زدایی، کمک به نیازمندان و... انجام دادند که تجلیل از آن‌ها به همراه برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی 2 با حضور 22 گروه جهادی نیز در این ایام اجرا می‌شود.

وی از توزیع 972 میلیون تومان بسته معیشتی توسط بسیج سازندگی و 2 میلیارد و 450 میلیون تومان بسته در قالب نهضت کمک مؤمنانه خبر داد و یادآور شد: 350 میلیون تومان جهیزیه و 50 میلیون تومان لوازم‌التحریر به همراه 392 میلیون تومان غذای گرم توسط بسیج سازندگی توزیع‌شده است.

فرمانده سپاه ناحیه قوچان بیان کرد: بسیج سازندگی با مشارکت اهالی روستاها به دنبال احیا و مرمت قنوات است که 490 میلیون تومان اعتبار برای این موضوع در نظر گرفته‌اند.

زرقانی بابیان اینکه دشمن به دنبال متوقف کردن ایران بوده و از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کند، افزود: جنگ امروز یک جنگ ترکیبی بوده که دشمن به دنبال تحریم توطئه اختلاف‌افکنی و غیره است و می‌خواهد با همه توان این انقلاب و نظام را متوقف نماید .

وی با اشاره به اغتشاش‌ها و ناآرامی‌های اخیر گفت: دشمن به بهانه‌ای دنبال فروپاشی کشور بود اما وقتی دید مردم با آن‌ها همراهی نمی‌کنند وارد فاز مسلحانه شده که آن را در حوادث شب گذشته می‌توان دید.

انتهای پیام / 4007