به گزارش صبح توس؛ رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام با اعلام شناسایی و پلمپ مرکز غیر مجاز حجامت و زالو درمانی در تربت‌جام اظهار داشت: یک واحد غیر مجاز ارائه خدمات طب سنتی (حجامت و زالو درمانی) در شهرستان با اخذ مجوز از مراجع قضایی پلمپ شد.

وی تصریح کرد: تعطیل شدن این واحد متخلف در پی اقدامات خلاف سلامت توسط افراد فاید صلاحیت در حوزه طب سنتی که اقدام به ارائه انواع خدمات درمانی طب سنتی اعم از حجامت و زالو درمانی....درمحیط نامناسب، فاقد استاندارد و غیربهداشتی بوده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام اظهار داشت: این واحد غیر مجاز درمانی توسط بازرسین اداره نظارت بر درمان و با هماهنگی اداره اماکن نیروی انتظامی با وجود مدارک و شواهد مبنی بر فعالیت غیر قانونی در حوزه طب سنتی پلمپ؛ کلیه وسایل جمع آوری گردید و افراد مذکور به مراجع قضایی معرفی شدند.

دکتر محمدی خاطر نشان کرد: شهروندان گرامی می توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرمجاز مراکز و افراد فاقد صلاحیت در حوزه درمان با شماره ۵۲۵۳۸۳۷۳ و یا سامانه 190 تماس حاصل نمایند تا در اسرع وقت نسبت به تعطیلی و معرفی به مراجع قضایی اقلام لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به برخی مراکز آموزشی که بدون مجوز لازم و رعایت قوانین به آموزش این طب مشغولند بیان داشت: تنها افرادی می‌توانند بعنوان دستیار طب سنتی فعالیت داشته باشند که مدرک تحصیلی در یکی از شاخه‌های پیراپزشکی (پرستاری، مامایی و…) را داشته باشند که پس از گذراندن دوره آموزشی طب سنتی می توانند زیر نظر پزشک عمومی دوره دیده فعالیت کنند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام در پایان بیان داشت: هر فردی که بخواهد خارج از این موارد یادشده به انجام امور طب سنتی بپردازد قطعا خلاف قانون عمل کرده و با فرد خاطی برخورد لازم صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/