به گزارش صبح توس؛ دکتر محمدی رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام در جلسه جلسه کارگروه امنیت غذایی که امروز صبح در محل سالن شهید نصیری فرمانداری تربت‌جام برگزار شد با اعلام ثبت 1560 سگ گزیدگی در تربت‌جام اظهار داشت: از ابتدای امسال ۹۷۵ نفر و در سال گذشته نیز ۱۵۶۰ نفر از مردم شهرستان را سگ‌های ولگرد هدف گزش قرار دادند؛ که مبلغ دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای درمان آنان پرداخت شده و این‌ درحالی است که هزینه اتلاف یک قلاده سگ ۸۰ هزار تومان است.

وی با اشاره به اجرای طرح سند ملی کنترل بیماری‌های غیرواگیر تصریح کرد: سندملی کنترل بیماری‌های غیرواگیر در دستور کار دولت قرار دارد و باید به صورت فراگیر در سطح جامعه و به ویژه در ادارات اجرا شود زیرا اثربخشی آن بسیار زیاد است.

فرماندار تربت‌جام در ادامه با قدردانی از تلاش‌های شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای اتلاف سگ‌های ولگرد اظهار کرد: براساس قانون، یکی از وظایف شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اتلاف سگ‌های ولگرد با مرگ آرام است.

وی در پایان با اشاره به این که به طور میانگین روزانه سه نفر در شهرستان هدف گزش سگ قرار می‌گیرند، اظهار داشت: دیگر ادارات عضو کارگروه، همکاری و همراهی کنند تا سگ‌های ولگرد از شهرها و روستاها جمع آوری شوند.

انتهای پیام/