به گزارش صبح توس؛ یعقوبعلی نظری، استاندارخراسان رضوی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کشاورزی و صنایع وابسته در سبزوار با اشاره به ثمرات کشاورزی نوین اظهارداشت: کشاورزی، محور استقلال و امنیت غذایی است که افزایش تولید در این بخش، با بهره‌گیری از دانش نوین و اقدامات دانش بنیانی، تحقق می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه امروز حوزه دانش بنیان ها در تمام شئون ورود کرده اند تصریح کرد: جهاد کشاورزی باید تلاش کند با استفاده از دانش های نوین، علاوه بر خودکفایی در حوزه غذایی، آثار و پیامدهای بحران های خشکسالی و حوادث طبیعی را، کاهش دهد.
نظری با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور کاهش نزولات آسمانی است افزود: استان در چند سال اخیر همچون بیشتر مناطق کشور، گرفتار خشکسالی بوده و با کاهش تولیدات کشاورزی، روبرو شده است که باید با تلاشی جهادی، شیب این منحنی رشد منفی تغییر یابد.
وی با بیان اینکه افزایش تولیدات کشاورزی در دستور کار دولت است ادامه داد:کاهش تولیدات کشاورزی، به هر دلیلی قابل قبول نیست؛ چرا که این بخش، ارتباط مستقیمی با امنیت و استقلال کشور دارد.
نظری تاکید کرد:باید با نگاه دانش بنیان و فعالیت کیفی مبتنی بر دانش نوین، برداشت از واحد سطح در اراضی کشاورزی، چند برابر شود و برای سطح زیر کشت، بیشتر از بذری استفاده شود که حداقل نیاز آبی را دارد.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه نباید حلقه اولیه تولید در کشاورزی را فراموش کنیم ادامه داد: جامعه روستایی در تولید، نقش محوری جامعه دارد و با بازنگری در اجرای طرح هادی، در بیشتر نقاط روستایی استان، بسیاری از مشکلات مردم برطرف می شود.

انتهای پیام/