به گزارش صبح توس؛ سعید تاج محمدی، مدیر آموزش و پرورش کاشمر ظهر امروز در آیین افتتاحیه نخستین مرحله منطقه ای چهارمین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج منطقه ترشیز که به میزبانی شهرستان کاشمر برگزار شد، اظهار داشت: تولید محتوای دیجیتال در واقع عرصه اصلی فرهنگی ما است و رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج می تواند باعث احیای ارزش های انقلاب اسلامی شود.

وی با بیان اینکه توانمندی دانش آموزان و بسیجیان در عرصه های مختلف فضای مجازی یکی از ضروریات امروز جامعه است، خاطرنشان کرد: حوزه فضای مجازی و دیجیتال یک فضایی است که در حال حاضر از واجبات کار فرهنگی است و بدون آن هیچ کاری دیگری جلو نخواهد رفت.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با تاکید بر اینکه حدود 10 سال پیش شاید فعالیت در حوزه فضای مجازی جزو اقدامات لاکچری و قشر خاص مطرح می شد، تصریح کرد: سرعت گسترش این فضا به سمتی رفته که حتی آموزش های مدرسه ای بدون این امکانات و این ظرفیت ها کامل نیست.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت مهمی بر عهده دانش آموزان در حوزه تولید محتوا قرار دارد، اذعان کرد: رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج در سه حوزه پویانمایی، بازی های ویژه تلفن همراه و نرم افزار های ویژه تلفن همراه در منطقه ترشیز به میزبانی شهرستان کاشمر برگزار می شود.

تاج محمدی با بیان اینکه 80 درصد وقتی که دانش آموزان ما در طول روز صرف می کنند با ابزارهای مختلف در حوزه فضای مجازی است که شامل تفریح، تحصیل و ارتباطات آنها با همین ابزار ها شکل می گیرد، عنوان کرد: در کنار تمام فرصت هایی که فضای مجازی دارد باید به بحث آسیب های این فضا هم واقف باشیم.

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: آسیب های فضای مجازی نیز بسیاری از جوانان ما را درگیر کرده است و امروز با نسلی مواجه هستیم که مقداری به سمت فرد گرایی حرکت کرده و از محیط واقعی زندگی دور شده و حتی ارتباطات این جوانان نیز محدود شده و این ثمرات همین فضای مجازی است.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر با تاکید بر اینکه فعالان حوزه فضای مجازی باید کاری کنند که این ابزار ها باعث دوری افراد از زندگی روزمره نشود، بیان کرد: امروزه با دانش آموزانی روبرو هستیم که با کشورهای مختلفی در سن 15 سالگی در ارتباط است و با افراد از ملیت های مختلف صحبت می کند ولی با برادر، پسرعمو و اقوام خود ارتباط ندارد.

وی با بیان اینکه حوزه فضای دیجیتال علیرغم اهمیتی بسیار بالایی که دارد ابزار ما برای زندگی بهتر است، تاکید کرد: باید به فضای مجازی به عنوان ابزاری که قرار است ما را توانمند کند نگاه کنیم و ابزارهایی طراحی کنیم که پیوست های فرهنگی در آن بالا باشد.

انتهای پیام/