به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید محمد معلمی، امام جمعه تربت حیدریه ظهر امروز در دیدار با روسای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهرهای بصیر در انقلاب اسلامی اظهار کرد: امروز کشور دچار جنگ ترکیبی تمام عیار در ابعاد مختلف است که از حوزه های مختلف هجمه آورند و مهمترین آن فضای مجازی و اقتصادی است و همه جانبه مورد حمله قرار گرفته اما مظلوم و مقتدر است

وی تصریح کرد: کسانی که در داخل به این دشمنی ها ضربه می زنند بدانند این نظام ایستاده و هرگز در برابر این ناجوانمردی ها سر فرود نخواهد آورد و مستقل راه خود را ادامه خواهد داد.

امام جمعه تربت حیدریه خاطر نشان کرد: مبارزه با طاغوت در تمام تاریخ انبیای الهی فراوان بوده و مختص دین مبین اسلام نیست، طاغوت یعنی مقابله با کسانی است که خوی استکباری و استعماری دارند و این دستور صریح قرآن است.

معلمی گفت: در طول تاریخ بشر، مردمی مثل مردم ایران برای اجرای این فرمان الهی سراغ نداریم که این چنین مبارزه با طاغوت را به منصه ظهور برسانند.

وی بیان داشت: در میان برخی از این شهرها آگاهی بیشتر و حرکت زودتر و بموقع اقدام کردند و بعنوان پیشتاز در انقلاب اسلامی با یک وحدت رویه و حرکت یکپارچه با تقدیم دهها شهید و جانباز برای مبارزه با طاغوت از هیچ کوششی دریغ نکردند و به هدف اولیه خود رسیدند.

کاملترین دایرةالمعارف قرآن کریم جهان اسلام در تربت حیدریه رونمایی شد

در این دیدار کاملترین دایرةالمعارف قرآن کریم جهان اسلام در مسجد جامع تربت حدریه رونمایی شد.

حجت الاسلام معلمی تهیه این دایره المعارف را یک کار ارزشمند برشمرد و گفت: این مجموعه با بیش از سه هزار مدخل و برای هر مدخل یک مقاله تعریف شده که تاکنون ۱۷ جلد آن تهیه شده و عمده این دایره المعارف توسط شهروندان تربت حیدریه گردآوری شده است

انتهای پیام/