به گزارش صبح توس؛ مهدی زاهذی، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهر تربت حیدریه صبح امروز در آیین تجلیل از خانواده های معظم شهدای نهم دی ۵۷ اظهار کرد: افرادی با بصیرت و صبر و استقامت خود انقلاب را به پیروزی رساندند و ما هنوز نتوانستیم زحمات این عزیزان را برای نسل جوان و نوجوان امروز تبیین کنیم.

وی تصریح کرد: حماسه و قیام نهم دی در تربت حیدریه زحمات سالها استقامت و مبارزه و تلاش در آن بوده و این در همه شهرها وجود داشته لذا تصمیم گرفتیم بهمراه کمیسیون های فرهنگی شهرهای بصیر در انقلاب اسلامی مسیر و نگاه جدیدی به موضوع انقلاب داشته باشیم

زاهدی گفت: همه ایران تربت حیدریه را به عنوان قطب زعفران می شناسند ولی هویت انقلابی این دیار هنوز خوب تبیین نشده و قراراست تا برنامه های مشترکی در حوزه انقلاب اسلامی و معرفی این قیام های مردمی با محوریت هویت انقلاب در این شهرها بپردازیم تا این هویت تقویت شود.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تربت حیدریه بیان داشت: فعالیتهای فرهنگی سطح شهر که نزدیک به ۳۰ دستگاه در آن موثر هستند این قیام ها را باید معرفی و پیوست فرهنگی داشته باشند.

وی تبیین زحمات افراذی که در پیروزی انقلاب نقش داشتند بسیار مهم و ارزشمند برشمرد.

مهمترین شباهت نهم دی ۵۷ و ۸۸ مردم تربت حیدریه، بصیرت و تبعیت از ولی فقیه جامعه است

علی اکبر کی پور، معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه در این آئین افزود: بصیرتی که رهبری روی آن تاکید دارند، در موقعیتی باید بروز کند که ارزش دارد، این بدان معناست که دشمن شناسی را تقویت و به موقع عمل کرد.

وی گفت: جامعه ای که نمی داند( قیام مردم تربت حیدریه در نهم دی ۵۷) حرکتی شروع کرده برای آن چه اتفاقی خواهد افتاد و ارکان دولت مستبد، مستقر در داخل شهرستان را از هم می پاشاند و ۴۳ رو خودش شهر را اداره می کند و این بصیرت و شهامت بالایی می خواهد، البته مشابه این قیام در شهرهای دیگر هم نیز اتفاق افتاد.

کی پور ادامه داد: انقلاب اسلامی به اذعان همه مخالفان و موافقان بی بدیل بود و تغییراتی که در معیارهای انقلاب ایجاد کرد بی نظیر است.

وی افزود: در دوره ای که همه انقلاب تابع معادلاتی هستند مبنای حرکت انقلاب جهان را تحت تاثیر خود قرار می دهد و بهت نظریه پردازان را برانگیخته است.

فرماندار تربت حیدریه تاکید کرد: هنوز این شور و شعور انقلابی باید ادامه داشته باشد و آنچه که بعنوان هدف نهایی و پایانی ترسیم شده، مانده و این نیازمند تقویت شور و شعور انقلابی درون جامعه است.

وی افزود: فضای مجازی عرصه نبرد است و باید وسعت کار را به بزرگی ایران نگاه کرد تا روحیه انقلابی و دینی نیز تقویت شود

از خانواده معظم شهدای نهم دیماه ۵۷ مردم تربت حیدریه تجلیل شد

در این مراسم که با حضور روسای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهرهای بصیر در انقلاب اسلامی، مسوولان محلی، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در گلزار شهدای بهشت عسکری برگزار شد، از خانواده های شهدای ۹ دی ۵۷ مردم تربت حیدریه تجلیل شد.

ملایی، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهر مقدس قم در این مراسم خانواده شهدای نهم دیماه ۵۷ مردم تربت حیدریه را برای مدت یک هفته به قم دعوت کرد تا از آنان میزبانی کند.

‏تربت حیدریه در ۹ دی ۵۷ با رهبری علما و بزرگان شهر و حضور امت حزب الله توانست ۴۳ روز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با سرنگونی مجسمه پهلوی و بیرون راندن ایادی رژیم شاهنشاهی زمام امور شهر را بدست گرفته و بعنوان نخستین شهر پیشتاز در انقلاب افتخار دیگری برای مردم رقم بزند

‏در این قیام انقلابی و بیادماندنی، مردم تربت حیدریه ۱۰ شهید و ۱۷ جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کردند،

در این مراسم که به دعوت مهدی زاهدی رییس کمیسیون فرهنگی تربت حیدریه انجام گرفته، روسای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهرهای بصیر انقلاب شامل؛ مشهد، اصفهان، تبریز،، کرمان، ورامین و یزد حضور دارند و قرار است از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران نیز تجلیل شود.

حضور در میدان شهدا، رونمایی از کتاب، دیدار با امامت جمعه، جشنواره عکس ملی زعفران، بازدید از موزه زعفران و همچنین ظرفیت های تربت حیدریه و دیدار با فعالان فرهنگی اجتماعی، بخشی از برنامه های روسای کمیسیون فرهنگی شهرهای بصیر در انقلاب به این خطه است.

انتهای پیام/