به گزارش صبح توس؛ حسین باهوش فرماندار رشتخوارصبح امروز در جلسه جمع بندی شورای فرعی پدافند غیرعامل شهرستان، گفت: هدف اصلی پدافند غیرعامل پیشگیری از بروز حوادث و آسیب هاست که خوشبختانه در هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل با هماهنگی اعضای این شورا اقدامات خوبی در سطح شهرستان انجام شده است.

باهوش با اشاره به سناریوهایی که در این شهرستان در این رابطه انجام شده است، عنوان کرد: در سناریوهایی اجرا شده آمادگی دستگاه های اجرایی جهت جلوگیری از بروز حوادث به نحو احسن مورد سنجش قرار گرفت، هدف دانش افزایی و ارتقاء میزان آمادگی دستگاه ها می باشد.

وی با تاکید بر اینکه حوادث و مشکلات هیچگاه خبر نمی کند، اظهار داشت: در بحث پل ورودی شهر رشتخوار دغدغه داریم و اگر مشکلی پیش بیاید تردد در محور اصلی رشتخوار کلا قطع می شود و یکی دیگر از مشکلات پل راه آهن در ورودی روستای سعادت آباد می باشد که در زمان وقوع بارندگی ها باعث ایجاد مشکل در تردد اهالی این روستا می گردد.

وی در ادامه این مطلب افزود: حوزه بحران و پدافند مکمل هم هستند و باید تلاش کنیم تا مشکلات را با کمک این دستگاه ها به حداقل برسانیم.

فرماندار رشتخوار در ادامه خاطرنشان کرد: در حوزه زیرساخت های آب شرب مشکل داریم بطوریکه ۱۵۰ کیلومتر از شبکه های آبی در شهرستان فرسوده است و در همین راستا تعدادی از روستاها جهت رفع مشکلات حوزه آب به قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن معرفی شده اند و نیاز است جهت تسریع اجرای طرح این موضوع از سمت اداره کل پدافند غیرعامل پیگیری شود.

وی همچنین تصریح کرد: در بحث پایش تصویری در شهرستان مشکل وجود دارد و اعتباری نیست که سیستم های کنترل و پایش راه اندازی گردد، درخواست داریم این موضوع از حوزه پدافند غیرعامل با توجه به وضعیت کنونی کشور پیگیری شود.

هاشم جنگی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی در ادامه گفت: جلسات شورای پدافند غیرعامل بطور مرتب در شهرستان برگزار شود و ما هم قول می دهیم مشکلات شهرستان را در شورای پدافند استان پیگیری نماییم.

جنگی با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی می بایست امسال یک سناریو را طراحی و در سطح استان و شهرستانها برگزار نمایند عنوان کرد: شورای پدافند غیرعامل ناظر بر اجرای تمامی سناریوها خواهد بود.

وی در ادامه مطالب خود اذعان داشت: ۴۳ دستگاه در سال گذشته مقداری از اعتبارات خود را به سمت رفع مشکلات حوزه پدافند سوق دادند ولی امسال قانونی مطرح شده است که یک درصد از اعتبارات هر دستگاه اجرایی به حوزه پدافند غیرعامل آن اختصاص پیدا کند.

وی افزود: دستگاه های اجرایی شهرستان رشتخوار پیگیری لازم برای تخصیص اعتبارات حوزه پدافند غیرعامل را داشته باشند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری تصریح کرد: گزارشات خوبی از اقدامات حوزه پدافند غیرعامل به اداره کل ارسال شده است و این نشانه تعامل و همراهی خوب دستگاه های اجرایی در رشتخوار است، دستگاه ها از آمادگی بالایی برخوردار هستند.

وی تاکید کرد: وقتی که درک، باور و اعتقاد به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص پدافند غیرعامل داشته باشیم کمترین آسیب به زیرساخت ها را خواهیم داشت.

انتهای پیام/