به گزارش صبح توس؛ در این سفر که به دعوت محسن زنگنه نماینده مردم منطقه تربت‌ حیدریه، انجام شد، مجلسیان و دولتمردان با حضور در سه شهرستان تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات از نزدیک در جریان واکاوی و چرایی ناتمام ماندن پروژه‌های ملی، استانی، شهری و روستایی قرار گرفته و در جلسه جمع‌بندی که دقایقی پیش در فرمانداری تربت‌حیدریه برگزار شد، اعتبارات لازم را به تصویب رساندند.

علی نیکزاد با اشاره به اینکه دستاورد سفره یکروزه ۷۰ مصوبه برای مردم منطقه در برداشت، گفت: مهترین دستاورد این سفر که با همکاری صمیمانه مسوولان راه‌آهن کشور حاصل شد، استقلال در مدیریت و تصمیم‌سازی راه‌آهن تربت‌حیدریه از اداره کل راه‌آهن شرق کشور می‌باشد.

وی افزود: البته با توجه به کمبودهای موجود از حیث چارت اداری و نیروی تشکیلاتی شایسته است نماینده مردم این منطقه در مجلس جلساتی مشترکی با مسوولان راه‌آهن کشور برگزار و با تشریک مساعی نسبت به رفع این کمبودها اقدام تا در دهه فجر امسال به صورت رسمی استقلال کامل اداره کل راه‌آهن منطقه تربت‌حیدریه را شاهد باشیم.

نایب رییس مجلس اضافه کرد: تا آن زمان شهرداری تربت‌حیدریه موظف است راه دسترسی به راه‌آهن را بر اساس ۸۰ درصد سهم شهرداری و بقیه سهم راه‌آهن به سرانجام برساند.

نیکزاد گفت: ۸۵ درصد  بودجه‌ها به صورت متمرکز در اختیار وزارتخانه‌ها و در قالب چنین سفرهایی می‌توان شاهد گشایش اعتبار برای مناطق مختلف کشور باشیم.

وی سپس به دیگر مصوبات سفر اشاره و اظهار کرد: در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مقرر شد در سه شهرستان ۲۲ کیلومتر آسفالت انجام و همچنین ۲.۵  میلیارد تومان برای بروز کردن و تجهیز ماشین‌آلات راهسازی بین سه شهرستان توزیع شد.

نایب رییس مجلس افزود: در حوزه بازآفرینی شهری ۲ میلیارد تومان برای آسفالت معابر خاکی شهر فیض‌آباد، یک میلیارد تومان برای مطالعات طرح تفصیلی  تربت‌حیدریه با محوریت بازآفرینی، ۵ میلیارد تومان برای آسفالت معابر بازآفرینی و شرط آن اینکه شهردار محدوده آن را نیز مشخص کند، برای پارک ضیاءالدین تربت‌حیدریه یک میلیارد تومان و برای تکمیل ۲ پروژه نیمه تمام شهرداری نیمی از مبالغ آن توسط بازآفرینی شهری پرداخت و همچنین تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی صفر درصد برای بافت فرسوده شهر تربتحیدریه مصوب شد.

نیکزاد مصوبات حوزه ارتباطات و فناوری را اتصال ۱۵ روستای منطقه تربت‌حیدریه تا پایان سال جاری به شبکه G۴ عنوان کرد و گفت: در حوزه کانون پرورشی فکری کودک و نوجوان نیز مقرر شد احداث و تجهیز ساختمان شماره ۲  کانون پرورشی و فکری کودک و نوجوان در سایت مسکن مهر که زمین و پروانه آن با مسوولان محلی تربت حیدریه خواهد بود، در زاوه ساختمانی در اختیار کانون قرار گیرد تا مرکز فرهنگی و هنری تجهیز و راه اندازی شود، اختصاص ۲۰۰ میلیون تومان برای تقویت طرح‌های مدارس موفق که با کانون و آموزش پرورش در حال اجراست، اختصاص ۲۰۰ میلیون تومان برای مهارت افزایی دانش‌آموزان، اختصاص ۵۰ میلیون تومان برای ساماندهی گلزار شهدای گمنام شهر رباط سنگ و نیز ۵۰ میلیون تومان هم برای اتحادیه انجمن‌های اسلامی اختصاص یافت.

وی همچنین به مصوبات سازمان ملی زمین اشاره کرد و گفت: اختصاص چهار میلیارد تومان برای ساخت مدرسه و چهار میلیارد تومان برای ساخت مسجد در سایت مسکن مهر تربت‌حیدریه، برای انجام مطالعات آبهای سطحی مسکن مهر تربت حیدریه هزینه لازم پرداخت و تکمیل واحدهای مسکن مهر از محل اعتبارات تبصره ۱۱ و مابقی واحدها بصورت توافقی یا خود مالکی واگذار شود.

نایب رییس مجلس در ادامه به مصوبات حوزه قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) اشاره و اظهار کرد: وزارت کشور از محل تهاتر نفت ۲۵۰ میلیارد تومان در صورت تصویب به کمربند سبز اختصاص خواهد داد و اجرای آن با این قرارگاه است.

نیکزاد افزود: قرارگاه امام حسن(ع) نیز متعهد شد عملیات آبرسانی به ۱۴ روستای منطقه تربت‌حیدریه تا دهه فجر امسال به انجام برساند و در ۲۹ روستای منطقه نیز آبرسانی در فاز دوم تعریف شده که به محض اتمام فاز نخست، در سال ۱۴۰۲ عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

شایان ذکر است: یک عضوهیات مدیره راه‌آهن کشور در گفت و گو با خبرنگار ما ضمن تایید اظهارات نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: پیشتر مسوولان راه‌آهن کشور موافقت خود را با اصل موضوع اعلام داشته بودند و مشکل توافق مسوولان بالادستی و به خصوص سازمان اموراستخدامی بود. 

حسین محمدزاده  افزود: دیشب این موافقت شفاهی توسط رییس سازمان امور استخدامی کشور اعلام و دیگر مشکلی برای اجرای آن وجود ندارد.

انتهای پیام/