به گزارش صبح توس؛ قاسمی، مدیر آبفای زاوه در حاشیه بازدید، دستیار ویژه سردار آبرومند از پروژه های آبرسانی قرارگاه امام حسن علیه السلام سپاه در زاوه اظهار کرد: در فاز نخست این قرارگاه ۹ پروژه با اعتبار ۳۳ میلیارد تومان تعریف شده و هم اکنون این پروژه ها پیشرفت قابل ملاحظه ای دارد و از برنامه نیز جلوتر هستند.

وی تصریح کرد: این پروژه ها شامل آبرسانی به روستاهای حاجی اباد، اسماعیل اباد، حسین اباد، حفیظ اباد، شهر چخماق، کشکک، سرگلون و ژرف است و اگر سرمای شدید ممانعتی ایجاد نکند تا پایان سال تمام پروژه ها به بهره برداری می رسد.

قاسمی گفت: در فاز دوم نیز ۲۳ میلیارد تومان برای آبرسانی به روستاهای شهرستان زاوه تعریف شده که سال آینده توسط قرارگاه امام حسن علیه السلام عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

آبرسانی به ۱۹ روستا، مسکن معسرین و مدارس مناطق کم برخوردار سه موضوع مهم قرارگاه امام حسن علیه السلام در تربت حیدریه

همچنین جلسه قرارگاه امام حسن علیه السلام با محوریت محرومیت زدایی با حضور اختری، دستیار ویژه سردار ابرومند، دبیر قرارگاه امام حسن علیه السلام، فرمانده سپاه و مدیر آموزش و پرورش و همچنین بسیج سازندگی برگزارشد.

حجت صالحی، مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه در این جلسه اظهار داشت: مدارسی داریم که هنوز حیاط آنها خاکی است و امسال فقط چهار مدرسه را توانستیم آسفالت کنیم.

وی افزود: با توچه به شعار دولت در عدالت آموزشی در حوزه سخت افزاری و زیرساخت هنوز مشکل داریم، ضمن انکه از مچموع ۲۸۰ مدرسه ۱۷۰ مدرسه در مناطق محروم و حاشیه شهر قرار دارند و نیازمند توچه ویژه هستند

فتوحیان مسوول بسیج سازندگی تربت حیدریه گفت:: ۱۷۳ گروه جهادی فعال داریم و توانستیم با حمایت و پشتیبانی ها ۱۵۰ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد و ۵۷ واحد برای معسرین شناسایی شده، احداث کنیم.

وی بیان کرد: تنش آبی در منطقه تربت حیدریه نارضایتی عمومی در بر داشته و ۱۹ روستا دچار این بحران هستند که در حال حاضر ۳ روستا با تانکر آبرسانی می شود

اختری، دستیار ویژه سردار آبرومند، دبیر قرارگاه امام حسن علیه السلام نیز گفت: برای فاز اول آبرسانی در کشور ۹ هزار روستا و فاز دوم ۱۱ هزار روستا تعریف شده که اگر این ۱۹ روستا در فاز دو باشد تا ۱۸ ماه آینده پروژه آبرسانی به انها اغاز می شود.

وی اضافه کرد: سرمایه خیرین باید به سمت فعالیت های جهادی و گروه‌های جهادی هدایت شوند و این مستلزم فرهنگ سازی است.

بازدید از پروژه نیمه تمام مجموعه آبی شهدای غواص، چمن مصنوعی بسیج، پروژه های آبرسانی شهرستان زاوه در روستای حاجی اباد، شهر چخماق و ساق و همچنین برگزاری جلسات قرارگاه امام حسن علیه السلام در تربت حیدریه و زاوه با محوریت محرومیت زدایی بخشی از برنامه های اختری دستیار ویژه سردار آبرومند به منطقه تربت حیدریه بود.

با دعوت رسمی دکتر زنگنه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، علی نیکزاد نایب رییس مجلس، سردار پیروز معاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران به همراه ۹ معاون وزیر و همچنین مدیران کل دستگاههای اجرایی استان فردا در یک سفر یک روزه کاری برای بررسی و رفع مشکلات به منطقه تربت حیدریه سفر خواهند کرد،

در این سفر یک روزه مشکلات حوزه مسکن و شهرسازی، راهداری و راه آهن، بنیاد مسکن، بسیج سازندگی و قرار گاه امام حسن علیه السلام، جهاد کشاورزی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، بازآفرینی شهری در سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/