به گزارش صبح توس؛ دکتر صادق معلم زاده معاون درمان دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام با بیان اینکه آنفلوآنزا تا یک ماه دیگر مهمان ناخوانده تربت‌جام خواهد بود اظهار داشت: متاسفانه از هفته اول مهر تا کنون افزایش مراجعان به درمانگاه‌ها و مراکز درمانی با علائم بیماری سرماخوردگی و آنفلوآنزا دو نیم برابر شده و بیماری روند صعودی دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به بازگشایی مدارس ،افزایش رفت و آمدها ، شیوع بیماریهای تنفسی و ویروسی در فصل پاییز ،کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی ،عدم رعایت فاصله اجتماعی و عدم استفاده از ماسک بیماری روند افزایشی داشته است.

معاون درمان دانشکده علوم پزشکی تربت‌جام اظهار داشت: آنفلوآنزا بیماری ویروسی ،تنفسی و مسری است و به راحتی سرایت می کند و با علائم تب ، سردرد،سرفه های مداوم ، آبریزش بینی ،علائم تنفسی و...سیستم ایمنی بدن را ضعیف می‌کند.

دکتر معلم زاده خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ۸۰ درصد از مراجعان به مراکز درمانی و بیمارستانها  دانش آموزان هستند و چرخه ویروس در مدارس بیشتر است باید مبتلایان به بیماری سه روز استراحت کنند و از رفتن به مدرسه خودداری کنند.

وی در پایان بیان داشت: برای درمان بیماری مصرف مایعات ،استفاده از تب برها، استراحت کافی ضروری است و استفاده از آنتی بیوتیک‌ها در درمان بیماری مطرح نمی‌باشد.

انتهای پیام/