به گزارش صبح توس؛  ایت الله غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار با  گرامیداشت  یوم الله ۱۳ آبان ماه  افزود:  وقایع 13 آبان بیانگر ایستادگی ، مقاومت و استکبار ستیزی ملت ایران در برابر آمریکا است.
وی اظهار داشت: در راهپیمایی باشکوه  امروز  ۱۳ آبان نوجوانان و دانش آموزان در کنار دانشجویان و اقشار مختلف مردم، بار دیگر عزت، اقتدار و غیرت ایران  اسلامی را به  دشمنان نشان داده شد.
امام جمعه سبزوار با اشاره به اهمیت جایگاه جهاد تبیین در جنگ رسانه‌ای گفت: باید   در کنار شناخت دشمن و بصیرت افزایی نسل جوان، چهره کریه  آمریکا و اقدامات مصیبت بار و  تلخی که آنها  بر سر ملت ایران آوردند را بیان کرد.
آیت الله مقیسه افزود:  جنایات آمریکا در تاریخ معاصر از رمان  کودتای 28 مرداد آغاز و غارت  منابع و ثروت های ملت ایران  در دوران رژیم ستم شاهی ادامه یافت.
وی ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی دست آمریکا  از دخالت  در امور ایران کوتاه شد اما توطئه و دخالت های مداوم  آنها با  اقداماتی هم چون حمایت از گروههای تجزیه طلب، منافقان، تروریست ها  و تحریم ها و جنگ اقتصادی لحظه ای متوقف نشده است.
امام جمعه سبزوار گفت: آشوب های  هفته های گذشته نیز از سوی آمریکا برنامه ریزی شده بود که در این وقایع برخی  عناصر فریب خورده و مزدور با سلاح سرد و گرم نیروهای بسیجی، ماموران انتظامی طلبه  ها، بازاریان و  مردم بی گناه  را مجروح و به   شهادت رسانده اند.
حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود:  مطالبه مردم غیور ایران از قوه قضاییه انقلابی   این است که تحرکات عناصر اصلی اغتشاشات را بی‌پاسخ نگذارند و قاطع و جدی با   مسببان و عوامل اصلی آشوب های اخیر  برخورد نمایند.