به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام جواد طاهری، امام جمعه کاشمر ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان که در محل سالن اجتماعات امامزاده سید حمزه علیه السلام برگزار شد، اظهار داشت: فقدان بینش، فقدان برنامه و فقدان رهبری از ضعف های این اغتشاشات است که باعث شد اغتشاشات به جایی نرسد.

وی  با بیان اینکه در ابتدا ماهرانه و منافقانه اغتشاشات را با درد معیشت مردم آغاز کردند و در ادامه بر احساسات مردم مبنی بر مرگ مهسا امینی سوار شدند و بعد به اموال عمومی و مغازه های مردم و کشتن انسان های بیگناه روی آوردند، خاطرنشان کرد: به دنبال این بودن که حکومت مردم را از مردم بگیرند و مردم را خلع سلاح کنند.

امام جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی با مظلومیت در این اغتشاشات به دنبال تامین امنیت کشور بود و حتی به نیروی انتظامی سلاح ندادند، تصریح کرد: دشمن برای اینکه ایران قوی نباشد به دنبال تجزیه ایران بود و عملیات خود را در نقاط مختلف کشور انجام داد.

وی با تاکید بر اینکه جبهه اغتشاشگران جبهه کوچک و متفرق است و حتی در اروپا هم که ادعای آزادی دارند تنها ۲ تا ۴ درصد شرکت کردند، اذعان کرد: دشمنان با حادثه تروریستی شیراز به دنبال تکمیل پازل اغتشاش بودند و می خواستند این حادثه را به گردن مردم بیندازند و چند داعشی مامور شدند که مردم بیگناه را به خاک و خون بکشند.

حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه منافقین به دنبال این بودند که این حادثه را به گردن نظام بیندازند ولی داعش مسئولیت این حمله تروریستی را قبول کرد و نقشه منافق نقش بر آب شد، عنوان کرد: این حادثه تلخ را محکوم می کنیم و دشمنان بدانند حمله تروریستی شیراز بغض و کینه ما نسبت به کفار و تکفیری ها را بیشتر کرد.

وی همچنین تشریح کرد: حقوق شهروندی یکسانی را برای تمام اقشار جامعه با تمام ادیان و مذاهب قائل هستیم و همه باید در ایران اسلامی با امنیت کامل زندگی کنند.

انتهای پیام/