به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام دکتر حسن اسلامی امام جمعه تربت‌جام با دعوت خود و نمازگزاران این هفته نمازعبادی و سیاسی نماز جمعه به رعایت تقوای الهی با محکوم کردن حادثه تروریستی هتک حرمت به حرم مطهر شاه چراغ (ع) و تسلیت شهادت و زخمی شدن جمعی از مردم بیگناه به دست تروریست‌های تکفیری با بیان اینکه دشمنان اسلام همواره به دنبال ایجاد درگیری میان شیعیان و سنی‌ها و تفرقه در جوامع اسلامی هستند اظهار داشت:  تفرقه افکنی و ایجاد اختلاف یکی از ابزار‌های دشمنان اسلام است و اتاق فکر و فرمان تروریست‌های داعشی به دستان استکبار جهانی مدعی حقوق بشر و در راس آنها آمریکا و رژیم غاصب اسرائیل است.

وی تصریح کرد: امروز هم استکبار جهانی در عالم اسلام برای رسیدن به اهداف خصمانه خود در صدد ایجاد تفرقه در میان مذاهب اسلامی بوده که این امر هوشیاری جدی جامعه اسلامی را طلب می کند.

امام جمعه تربت‌جام اظهار داشت: وجود شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی که مشکلی با صهیونیسم نداشته و کاملا مورد حمایت همه جانبه آنها است نشان از امید دشمنان دین به ابزار تفرقه در میان مذاهب اسلامی درپی پیشبرد اهداف خود است.

حجت الاسلام اسلامی خاطر نشان کرد: به شهادت رساندن زنان و مردان و کودکان بی دفاع چهره مدعیان حقوق بشر آمریکایی حامی تروریست را نمایان کرد و اوج وحشیگری دشمنان نظام و انقلاب بود و این جنایت نشان داد که آنان به هیچ اصل انسانی و اخلاقی پایبند نیستند.

وی با اشاره به اینکه برای مقابله با توطئه های دشمنان اسلام باید با پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت بصیرت افزایی گام برداشت اظهار داشت: سیره و رفتار پیامبر گرامی اسلام (ص) منشا وحدت و اخلاق اسلامی و برادری است و لذا اگر تمامی مسلمانان رفتار ایشان را الگوی خود قرار دهند بسیاری از دشمنی ها به مودت تبدیل خواهد شد.

انتهای پیام/