به گزارش صبح توس؛ آيت‌الله غلامرضا مقیسه سبزوار در خطبه های نماز جمعه  این شهرستان با محکوم کردن جنایت هولناک غیرانسانی در حادثه تروریستی شاهچراغ (ع) تصریح کرد: اذهان نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در هفته های گذشته به سوی اغتشاش متمرکز بود که داعش خبیث از وضعیت ایجاد شده استفاده و این حادثه دلخراش را  رقم زد.
وی  با بیان اینکه حامیان اغتشاش در این جنایت سهیم هستند، اظهار داشت: پیکره نیمه جان داعش با  آتش اغتشاش اخیر احیا نشود.
امام جمعه سبزوار گفت: درخواست مردم انقلابی برخورد قاطع دستگاه قضایی با عوامل اغتشاش است که منجر به شهادت نیروهای بسیج، انتظامی، سپاه و مردم شده اند.
حجت الاسلام مقیسه افزود:  امروز با توجه به تلاش دشمن در اختلاف افکنی بین شیعه و اهل سنت، حفظ وحدت و انسجام ملت ایران بیش از گذشته اهمیت دارد.
وی ادامه داد:  دشمن بدانند ملت ایران شیعه و سنی برادرانه  در کنار یکدیگر با پیروی از ولایت فقیه همچون توطئه های آمریکا و رژیم صهیونیست و ایادی آنها را نقش برآب می کند.
امام جمعه سبزوار گفت: غیور مردان بلوچ و هموطنان عزتمند کرد غرب کشور در کنار شیعه به عزت، اقتدار و استقلال کشور می اندیشند.
حجت الاسلام مقیسه با اشاره به  هفته پدافند غیرعامل نیز افزود:   مصونیت بخشی ازدرون از اهداف پدافند غیر عامل است و در این راستا با هدف خنثی سازی توطئه های دشمنان مردم چنانچه  تحرکات مشکوک مشاهده کردند آن را به عوامل انتظامی، قضایی و اطلاعاتی اطلاع دهند.
نمازگزاران و شهروندان سبزوار  هم پای مردم  سراسر کشور امروز پس از اقامه نماز جمعه با برگزاری راهپیمایی از مسیر  میعادگاه نماز جمعه به سوی میدان امام حسین (ع) این شهر جنایت حرم مطهر احمدبن موسی (ع) را محکوم کردند.

راهپیمایان  سبزواری با شعارهای "مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر منافق، مرگ بر داعشی، خونی که در رگ ماست هدیه به رهبرماست ،  ای رهبر آزاده آماده ایم آماده و نیروی انتظامی تشکر تشکر و سپاه انقلابی انتقام انتقام" ضمن محکوم کردن ناامنی های اخیر توسط اغتشاشگران بار دیگر با ولایت فقیه و آرمان‌های انقلاب اسلامی بیعت کردند