به گزارش صبح توس؛ محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد، ظهر امروز در آیین پایانی دوازدهمین همایش بزرگداشت ابوالفضل بیهقی در دانشگاه حکیم سبزواری اظهار داشت:بیهقی با شخصیت کم نظیر خود، نقش بزرگی در اعتلای زبان فارسی داشته و خدمتی بزرگ به زبان فارسی نموده است. تاریخ بیهقی و شاهنامه فردوسی، استوانه های رفیعی هستند که به زبان فارسی، شان و منزلت بخشیده‌اند.

وی ادامه داد:سبزوار علاوه بر وجود مفاخر و مشاهیر فراوان، با نهضت سربداران در شکل گیری مهمترین دولت پیرو مکتب اهل بیت(ع)، نقش آفرینی کرده است.

وزیر ارساد با اشاره با تاریخ درخشان سربداران افزود:مقاومت و حماسه تاریخی مردم این دیار در پیروزی بر متجاوزان، همچون نقطه روشنی در تاریخ این مرز و بوم می درخشد که ماحصل آن، برپایی دولت بزرگ اسلامی بوده است.

اسماعیلی گفت:سبزوار در تاریخ معاصر نیز همچون گذشته درخشان خود، خوش درخشیده و در طول انقلاب شخصیت هایی مانند دکتر شریعتی و استاد حمید سبزواری، از این سرزمین برخاسته اند.

وزیر ارشاد با بیان اینکه: دشمن به دنبال مقابله با ایده ایران مستقل، آباد و مقتدر است؛ چرا که از وجود ایرانی مقتدر و پیشرفته، واهمه دارد تصریح کرد:دشمنان با به میدان آوردن رسانه‌های فارسی زبان، به دنبال ایجاد ناامنی در کشور هستند اما باید بدانند که ثبات و اقتدار کنونی ایران، دستاورد خون شهدا و انسجام ملی است.