به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام جواد نیک بین، نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه منطقه ترشیز که در محل سالن اجتماعات امامزاده سید حمزه (ع) کاشمر برگزار شد، اظهار داشت: برای پاسخگویی به هیچ نشریه، خبرنگار و خبرگزاری محدودیتی ندارم و تنها به رسانه های ضد انقلاب پاسخ نمی دهم.

وی با بیان اینکه خبرنگاران در مسیر خبرسازی و تصمیم سازی برای مدیران منطقه در جهت پیشرفت ترشیز تلاش کنند، خاطرنشان کرد: مسئولان کشور را با تلاش فراوان به منطقه می آوریم و مصوباتی نیز لحاظ می شود و مسئولان اجرایی باید پیگیر اجرایی شدن این مصوبات باشند و اینکه این مصوبات به چه اندازه ای اجرایی شده باید از مسئولان شهرستان سوال شود.

نمابنده مردم کاشمر با بیان اینکه کمبود داروهای مورد نیاز کشور که بعضاً تولید داخل است بررسی می شود، تصریح کرد: طرح استیضاح وزیر بهداشت به جهات مختلفی که مفصلاً با آنها مذاکره و نامه نگذاری شده طی هفته آینده در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه شهردارانی در منطقه ترشیز داریم که در حوزه جذب اعتبارات بسیار قوی عمل کرده اند، اذعان کرد: اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان برای جاده شادمهر به کاشمر  و ۶۴ میلیارد تومان برای جاده خلیل آباد به درونه در سفر رئیس جمهور به خراسان رضوی مصوب شد.

حجت الاسلام نیک بین با تاکید بر اینکه خلأ قانونی در حوزه صادرات نداریم بلکه خلأ کارایی داریم، عنوان کرد: وزارت امور خارجه و معاونت اقتصادی این وزارت خانه باید مقدمات یا مبادی صادرات و واردات را متناسب با یکدیگر تنظیم کند، متاسفانه در حوزه صادرات محصولات کشاورزی سیاست های اجرایی دستورالعمل ها باعث شده که این اتفاقات در حوزه صادرات رخ دهد.

وی با بیان اینکه تحریم ها تنها 15 تا 20 درصدی می تواند در موضوعات اقتصادی کشور داشته باشد و باقی مشکلات کشور منشأ داخلی دارد، تشریح کرد: خلأ قانونی در حوزه صادرات نیست و تصمیم های ناصواب برخی باعث کاهش صادرات محصولات در حوزه های مختلف شده است.

نماینده مردم ترشیز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیشترین پیگیری های بنده در حوزه ایجاد صنایع تبدیلی معادن منطقه ترشیز است تا بتوانیم حوزه اشتغال معادن را ایجاد کنیم، ابراز کرد: صنایع تبدیلی خوبی در برخی معادن بردسکن انجام شده و توانسته 310 میلیارد تومان سرمایه گذاری داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه کوهسرخ قطب دیگر معدنی منطقه ترشیز است و امیدواریم تا پایان سال جاری 2 شرکت فراوری در کوهسرخ مستقر شود، بیان کرد: سطح اشتغال معادن تا پایان سال 1402 جهش قابل توجهی خواهد داشت ولی باید موضوع بازگشت سهم از حقوق دولتی معادن به محل استخراج معادن پیگیری بیشتری شود.

نیک بین با بیان اینکه حوزه معادن بیشترین درآمد و بازگشت سرمایه را دارد ، تاکید کرد: ۱۵ درصد درآمد حاصل از معدن باید برای مسائل جاده، زیست محیطی و... در همان منطقه هزینه شود و تا به امروز این قانون صفر درصد اجرا شده است.

انتهای پیام/