مولوی غلام نبی توکلی، امام جمعه اهل سنت شهرستان تایباد در گفت گو با صبح توس؛ در محکومیت حادثه‌ای تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ شیراز  و شهادت جمعی از هموطنان گفت:  شهادت هموطنان عزیز در شاه چراغ را تسلیت عرض می کنیم، به خانواده این عزیزان و مبت شریف ایران اسلامی این اقدام قطعا کار دشمنان انقلاب، ایران دشمنان وحدت ایران، دشمنان انسجام مردم ایران برای اینکه وحدت را نشانه گرفته اند و می خواهند تفرقه ایجاد کنند بین ملت ایران و اقوام و مذاهب و با استفاده از این ترفنده ها به دنبال سوء استفاده از موقعیت هستند.
 وی در ادامه با اشاره به شسکت سالیان دراز دشمن در حوزه ایجاد تفرقه بین مسلمانان گفت: قطعا این آخرین بار تلاش دشمن برای ایجاد تفرقه بسن مسلمانان نیست، اما قطعا هر باره با بصیرت علما و مسئولین و مردم هیچگاه به اهداف خود نخواهند رسید.

امام جمعه اهل سنت تایباد در ادامه یادآور شد: امروز اتحاد باعث آرامش مسلمانان است، و اتحاد به نحوه ای داشتن قدرت برای تقابل با دشمنان اسلام است، تفرقه باعث رسوخ دشمن بین مسمانان خواهد شد و آنگاه عقب راندن دشمن در آن شرایط کار بسیار دشواری است.
 

حادثه تروریستی شیراز طرح استکبار جهانی برای برهم زدن امنیت کشور است/ عاملان این حادثه شناسایی و مجازات شوند|
 


 

مولوی سید عبدالعزیز پارسا، امام جمعه اهل سنت سرخس در گفت‌‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ با محکومبت شدید جنایت دردناک حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) در شهر شیراز که منجر به شهادت جمعی از نمازگزاران و جراحت تعدادی دیگر شد، اظهار کرد: حادثه تروریستی شیراز در زمان نماز و عبادت و در مکانی اتفاق افتاد که مورد احترام همه مسلمانان است.

 

امام جمعه اهل سنت سرخس تصریح کرد: حادثه تروریستی شیراز طراحی شده دست استکبار جهانی برای برهم زدن امنیت و آرامشی در کشورمان است که نمی‌خواهد این امنیت و آرامش را ببیند.

 

وی بیان کرد: از این حادثه‌ای که پیش آمده دشمنان اسلام سوءاستفاده می‌کنند تا نظام اسلامی را به چالش بکشند و این مسئله می‌طلبد که مردم و مسئولان با بصیرت بیشتر نسبت به خنثی‌سازی این توطئه‌ها اقدام کنند.

 

مولوی پارسا تاکید کرد: مردم ما باید با بصیرت و وحدت برای مقابله با این توطئه‌ها که طرح شده دست استکبار جهانی است، آمادگی و بصیرت خودشان را بالا ببرند؛ مردم ما باید متوجه این موضوع باشند که این اقدامات طراحی شده دست استکبار است و از آن درس بگیرند.

 

امام جمعه اهل سنت سرخس عنوان کرد: جامعه اهل سنت شهرستان سرخس این حادثه تروریستی را محکوم می‌کند و از مسئولان مربوطه می‌خواهیم تا عوامل این جنایت را شناسایی و مجازات کن


 مولوی عبدالرحیم خواجه اسماعیلی، امام جمعه اهل سنت شهر کاریز تایباد نیز با محکومیت حادثه تروریستی حرم امام زاده شاه چراغ گفت: این اقدام تروریستی رخ داده در حرم شاه چراغ از نظر ما محکوم است، در هر جایی که مردم بی گناه کشته شوند، و علی الخصوص مردمی که در مراکز دینی قرار دارند این محکوم است، این حرکت صورت گرفته از سمت داعش و حامیان آنها از طرف ما محکوم است.

وی در ادامه تصریح کرد: اتحاد در هر بره های از زمان بسیار ارزشمند است و موضوع اتحاد بین مسلمانان علاوه بر تاکید پیامبر گرامی اسلام در قران نیز بر آن تاکید شده است، اتحاد چیزی است که باعث شکست کفار و دشمنان قسم خورده مسلمانان در هر برهه از زمان شده و خواهد شد.

انتهای پیام/