به گزارش صبح توس؛ سید ولی اله حسینی مدیر آموزش و پرورش سبزوار عصر روز گذشته در مراسم افتتاح زمین چمن مصنوعی شهید سلیمانی گفت: برای احداث این چمن مصنوعی سه میلیارد و 500 میلیون ریال  با همیاری اداره کل و آموزش و پرورش کمک خیران هزینه شده است.

 حسینی افزود: بهره‌برداری از این فضای ورزشی  منوط به ساعت بازگشایی مدارس  نیست و  در راستای افزایش  نشاط و سلامت اجتماعي  در نوبت عصر جوانان و نوجوانان این محله حاشیه شهر سبزوار می توانند از امکانات آن استفاده نمایند.

 مدیر آموزش و پرورش سبزوار گفت: چند طرح ورزشی نیمه تمام شامل زمین چمن و پیست دومیدانی  مجموعه ورزشی شهید چمران ، چمن زمین مجتمع شهدای روداب و چمن مصنوعی مدرسه صاحب الزمان (عج) این شهر در دست اقدام است با تکمیل این  طرحها سرانه فضای ورزشی مدارس سبزوار افزایش چشمگیری خواهد یافت.

 معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال 1401 تاکنون  96 طرح ورزشی در قالب طرح شهید سلیمانی در این استان افتتاح شده است.

صفدر سلطانی افزود: این طرح  های ورزشی شامل 65 مورد چمن مصنوعی، 25 کلاس درس تربیت بدنی و سه  سالن ورزشی و  سه زمین ساحلی است و همچنین پنج فضای ورزشی درون مدرسه ای در سال جاری افتتاح می شود.

با بهره برداری طرحهای ورزشی در در قالب طرح شهید سلیمانی سرانه فضای آموزشی مدرسه ای استان  به میزان سه سال گذشته افزایش یافته است.