حسین اسماعیلی، رئیس اداره بهزیستی خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: اداره بهزیستی خلیل آباد به تعداد 2400 خانوار در واحدهای توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری در سطح شهرستان خدمات رسانی می کند و از این تعداد بالغ بر 1900 خانوار معلولین و 500 خانوار زنان سرپرست خانوار هستند.

وی با اشاره به خدمات رسانی به جامعه هدف توسط مراکز فعال تحت نظارت بهزیستی، خاطرنشان کرد: 3 مرکز خدمات بهزیستی در شهرستان خلیل آباد در راستای دسترسی آسان تر جامعه هدف به خدمات در محلات مختلف و مناطق شهری راه اندازی شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خلیل آباد با تاکید بر اینکه این مراکز با رویکرد اشتغال محور و محله محور راه اندازی شده اند و در حال خدمات رسانی هستند، تصریح کرد: کلینیک سرپایی و مرکز اقامتی بهبود و درمان اعتیاد به صورت شبانه روزی در واحد پیشگیری در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه موسسه خیریه در واحد اجتماعی  در راستای نگهداری از ایتام و بچه های بی سرپرست فعال است، اذعان کرد: پرداخت مستمری به 1400 خانوار واجد الشرایط از جمله خدمات بهزیستی شهرستان خلیل آباد است به طوری که در سال 1401 حتی یک نفر پشت نوبت خدمات مستمری در حوزه اجتماعی نداریم.

اسماعیلی با اشاره به اینکه بالغ بر 15 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به جامعه هدف بهزیستی شهرستان خلیل آباد اختصاص پیدا کرده که با همکاری بانک ها در حال پرداخت است، عنوان کرد: بالغ بر 35 میلیارد ریال کمک هزینه ساخت مسکن بلاعوض به خانواده های فاقد مسکن از سال گذشته به 60 پرداخت شده است.

وی با تاکید بر اینکه با ارائه مشاوره های قبل از ازدواج و متقاضیان طلاق در خلیل آباد شاهد سازش 30 درصدی در شهرستان هستیم، تشریح کرد: کارگاه های مختلف در راستای کاهش انواع آسیب های اجتماعی شامل آموزش تشکیل خانواده، آموزش قبل از ازدواج و شیوه های فرزندپروری را در سطح شهرستان برگزار شده است.

انتهای پیام/