به گزارش صبح توس؛ یعقوبعلی نظری در مراسم قرعه کشی اجرای طرح نهضت ملی مسکن خراسان رضوی که در سالن همایش خلیج فارس شهرستان تایباد برگزار شد اظهار داشت: نخستین مرحله قرعه‌کشی واگذاری این زمین ها در شهرهای زیر 100 هزار نفر شامل تایباد، فریمان، جغتای، قدمگاه، ریوش و خرو انجام شده است که در این رابطه زمین چهار هزار و 30 واحد واگذار شد. از زمان شروع نام‌نویسی این طرح، تعداد 370 هزار نفر در استان ثبت نام کردند که تا کنون 130 هزار نفر واجد شرایط شناخته شده اند.

نظری تصریح کرد: قرار است که 100 هزار واحد در روستاها، 60 هزار واحد در شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت، 60 هزار واحد در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت و مابقی در شهر مشهد به مردم واگذار و تحویل شود و در شهرهایی که محدودیت زمین نداشته باشند، به علاوه مشخصات فنی و مهندسی، پروانه ساخت و تسهیلات مسکن به صورت ویلایی تک یا دو واحدی ساخته می‌شود.

نماینده عالی دولت در خراسان رضوی اظهار کرد: با همکاری دستگاه هایی همچون بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و فرمانداری ها، زمین در حدود 100 درصد آماده شده و عملیات ساخت‌وساز شروع شده است.

استاندار خراسان رضوی گفت: مردم این استان با وحدت دینی کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و این وحدت شاخصه مهم استان است که  به نام آقا علی بن موسی الرضا (ع) مزین شده و تمام مردم در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کنند.

وی افزود: وحدت اکسیری است که تمام توطئه‌های دشمنان را می‌تواند خنثی کند. همه چیزهایی که نیاز داریم اعم از مادی و معنوی در سایه وحدت به وجود می‌آید. 

نظری تصریح کرد: امنیت باعث آرامش در جامعه می‌شود و اگر ما آرامش نداشته باشیم زندگی امکان ندارد؛ امروز که در جمع مردم شریف تایباد هستیم به وضوح می‌توانیم نماد وحدت تشیع و تسنن را نظاره گر باشیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرموده اند امنیت یک زیرساخت است و دشمنان این مرز و بوم و دشمنان جامعه اسلامی و نظام و مملکت به خوبی دریافته اند که جمهوری اسلامی در مسیر رشد و تعالی است. به خصوص در شرایط فعلی که مسئولان اراده خدمت رسانی دارند و هرگاه این اراده محقق می‌شود دشمن به فکر توطئه می‌افتد تا رابطه مسولان و مردم را برهم زند پس ما برای طی کردن این مسیر نیاز به ایجاد زمینه تعالی داریم و فلسفه نظام مقدس جمهوری اسلامی همین تعالی و تکامل انسان‌ها است.

وی گفت:اولین موضوعی که توسط دشمن هدفگیری می‌شود و روی آن سرمایه گذاری می‌کند، وحدت مسلمانان به ویژه در مناطق مرزی است.  طی جریانات تروریستی اخیر که گروهک های ضد نظام دست به اغتشاشات زدند، در خراسان رضوی از این آشوبها در امان بودیم و بلافاصله با گروهی از مردم ناآگاه که به فکر آشوب بودند برخورد شد.