به گزارش صبح توس؛ عباس باقریان، سرپرست انجمن سینمای جوان تربت‌حیدریه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان این‌که تمامی فعالیت‌های ما در یک ساختمان استیجاری، انجام می‌شود، گفت: اجاره بهای ساختمان اکنون 28 میلیون ریال در ماه و برای پرداخت آن با مشکل مواجه هستیم.

وی اظهار کرد: با مساعدت نماینده مردم منطقه تربت‌حیدریه در مجلس شورای اسلامی، انجمن سینمای جوان ایران مبلغ 25 میلیارد ریال برای ساخت دفتر سینمای جوان تربت‌حیدریه تخصیص اما پرداخت آن را منوط به فراهم کردن زمین از سوی مجموعه مدیریتی این خطه کرده‌است.

بافریان گفت: با پیگیری‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای اسلامی شهر و به خصوص کمیسیون فرهنگی، قول مساعد برای اختصاص زمینی به مساحت 150 تا 200 مترمربع را داده‌اند، اما هنوز این چراغ سبز به طور کامل محقق نشده‌است.  

باقریان تصریح کرد: با اختصاص این زمین قادر خواهیم بود علاوه بر ساخت بخش اداری و آموزشی در آن، یک گالری و سینمای اختصاصی برای کودکان دایر کنیم.

سرپرست انجمن سینمای جوان تربت‌حیدریه در ادامه با بیان اینکه اکنون انجمن دارای نزدیک به 400 نفر عضو است، گفت: امسال دوره آموزشی تدوین به صورت مجازی و آموزش عکاسی حضوری برگزار و 13 آبان امسال نیز آزمون سراسری آموزش فیلم‌سازی برگزار و برای قبول شدگان این شهرستان، دوره آموزشی برگزار خواهیم کرد.

باقریان افزود: از سال 85 که دفتر انجمن به صورت رسمی، فعالیت خود را در این خطه آغاز کرد، به گواه انجمن سینمای جوان کشور، این انجمن در زمره فعال‌ترین دفاتر کشور محسوب می‌شود. 

انتهای پیام/