به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان که در محل مصلی مسجد جامع برگزار شد، با اشاره به وضعیت بازار کشمش، اظهار داشت: شغل اصلی مردم شهرستان خلیل آباد بحث کشاورزی است و صنعتی برای اشتغال ندارند.

وی با بیان اینکه سرمازدگی، تگرگ، طوفان، گرمای بی سابقه هوا، کمبود آب کشاورزی و... در سال جاری باعث شد که شاهد کاهش محصولات کشاورزی در شهرستان خلیل آباد باشیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 15 هزار تن کشمش روی دست باغداران زحمتکش شهرستان خلیل آباد مانده است.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه هر کیلو کشمش حدوداً 50 هزار تومان برای باغداران هزینه دارد، تصریح کرد: قیمت حال حاضر خرید کشمش مقرون به صرفه برای باغداران شهرستان خلیل آباد نیست و این انگیزه را از باغدار برای تولید محصول می گیرد و این مبلغ هزینه و زحمت کشاورز را جبران نمی کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مطالبات به حق مردم کشاورزی منطقه خلیل آباد بحث خرید کشمش به مانند خرید زعفران به صورت توافقی و حمایتی است که باید دولت مد نظر داشته باشد، اذعان کرد: قیمت کشمش باید یک حد نصاب و پایه داشته باشد و اگر قیمت بازار پایین تر بود سازمان های متولی به این بحث ورود داشته باشند.

انتهای پیام/