به گزارش صبح توس از قوچان؛ حجه الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی صبح امروز در مراسم یادواره سردار شهید یوسف کلاهدوز و سرداران شهید قوچان در مسجد جامع امام خمینی (ره) با اشاره به دو صفت صدیق و شهید در صلوات خاصه امام رضا (ع) گفت: ما در صلوات خاصه امامی که واجد همه فضیلت هاست شهادت را به عنوان یک فضلت ایشان ذکر می کنیم.
وی با بیان اینکه شهید از جوانی، عمر، خانواده و تعلقات دنیوی خود چشم پوشی می کند و جانش را در راه خدا می دهد افزود: یک نشان در فرهنگ دینی شهادت است عملی که در فرهنگ اسلامی بسیار پر فضیلت است و اولیا مردم را به آن توصیه می کنند و حتی می گویند در حد پاداش شهید است.

تولیت آستان قدس رضوی فلسفه برگزاری یادواره های شهدا را تعظیم بر شعائر دانست و تصریح کرد: در تفاسیر آیات الهی؛ این تعظیم تنها در اعمال حج نیست بلکه تعظیم شعائر الهی و بزرگداشت آن نشان دهنده تقوای الهی ست و پایبندی به همه ارزش های دینی، انسانی، ایمان و عمل صالح و برپاکردن تمام امور و اعمالی که از نظر اسلام خیر،  برکت وفضیلت در آن است.

وی با تاکید بر این مطلب که بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان یکی از مصادیق اصلی تعظیم شعائر است و قرآن نیز بدان تاکید خاصی داشته است افزود : برپایی این محافل فقط یک یادآوری و یادبود نیست، بلکه نشان دهنده التزام قلبی و عملی ما به ارزش ها و فاصله گرفتن از ضد ارزش هاست.

حجه الاسلام مروی با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری به بصیرت و شناخت حق خاطر نشان کرد: انسانهایی که حق را درست بشناسند مطمئنا پای آن نیز خواهند ایستاد، شهدا حق را شناختند و تا پای جان نیز در راه آن ایستادگی کردند.

وی اضافه کرد : مومن واقعی کسی است که به دنبال حق است و وقتی به آن شناخت لازم و کامل برسد هیچ چیز نمیتواند در معرفت و شناخت او خلل ایجاد کند همانند اصحاب اباعبدالله که پس از شناخت و بصیرت واقعی در کنار آن حضرت تا پای جان ایستاندند.

تولیت آستان رضوی تشخیص حق از باطل را در فضای غبار آلود فعلی رسانه ای کاری بسیار دشواری خواند و تصریح کرد : ناراحتی از بعضی امور و اعتراض حق طبیعی هر ملتی و هر انسانی است اما آدم کشی و با چاقو رگ گردن یک افسر ارتشی را بریدن اعتراض نیست، بلکه فرهنگ آمریکایی است چون کشتن، غارت و جنایت فقط در فرهنگ آمریکایی جای دارد .

وی ادامه داد : ملت ایران در شناختن حق کمبودی نداشته و ندارد، زیرا اگر این کمبود وجود داشت همان سالهای ابتدایی پیروزی انقلاب بساط انقلاب برچیده میشد، این ملت غیور حق را شناخته اند و حوادث سختی همچون جنگ تحمیلی، ترورهای شخصیت های اصلی نظام را پشت سر گذاشته اند.
حجه الاسلام احمد مروی با اشاره به رشادتها و فداکاریهای سردار شهید یوسف کلاهدوز برای انقلاب اسلامی تصریح کرد: سال 60  جلساتی در دفتر رئیس جمهور شهید رجایی برگزار میشد که شهید یوسف کلاهدوز نیز به عنوان قائم مقام سپاه حضور می یافت که متانت، آرامش و صلابت یک انقلابی در این شهید بزرگوار مشهود بود، باینکه در ارتش شاهنشاهی خدمت کرده بود اما حق را شناخت و چه خوب و زیبا پای حق ایستاد و جزو اعضا و بنیانگذاران اصلی این نهاد انقلابی شد و تجربیات نظامی اش را تمام و کمال برای سپاه پاسداران هزینه کرد.

انتهای پیام/