به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید محمد معلمی، امام جمعه تربت حیدریه شب گذشته در همایش تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس اظهار کرد:  پیشکسوتان درس گرفته مکتب امام حسین علیه السلام هستند که عزت را بر ذلت ترجیح دادند و اجازه ندادند یک وجب از خاک این مرز و بوم به دست بیگانگان بیفتد.

وی تصریح کرد: ادامه این عزت پذیری مردم انقلابی و فهیم ایران را در وقایع غرب آسیا و از بین بردن داعش مشاهده می کنیم و خوشبختانه با ابزار رسانه ای که در دنیا وجود داشت جنایات داعش برای همیشه در تاریخ ثبت شد.

امام جمعه تربت حیدریه بیان داشت: مردم همیشه از برخی مسوولین، مومن تر، انقلابی تر و فهیم تر بودند و اگر این مردم نبودند شاید خیلی از مسوولین در همان بهبوهه آغاز جنگ کشور را به فنا می دادند، بر همین اساس امام فرمودند مردم انقلاب و نظام را حفظ کردند.

معلمی ادامه داد: این فهم و آگاهی و بصیرت نسل به نسل منتقل و به نسل امروز رسیده و در راهپیمایی جهانی اربعین حسینی و حضور آگاهانه و با بصیرت مردم در جمع کردن بساط فتنه گران و اغتشاشگران حضور همین جوانان و دهه هشتادی ها و نودی ها مشهود است.

امام جمعه تربت حیدریه بیان کرد: کسانی که می گویند مردم از انقلاب دلسرد شدند و معنویت ندارند حضور گسترده مردم را ببیند هر چند دشمن و رسانه های غربی اجازه پخش این تصاویر را در دنیا نمی دهند، اما این حضور به موقع مردم است که مانند همیشه توطئه فتنه گران را خنثی می کند.

وی افزود: در اغتشاشات اخیر در برخی نقاط کشور که تعدادی از هموطنان عزیز را از دست دادیم و باعث هتک حرمت به مقدسات و تخریب اموال عمومی شد این بساط فتنه گران را به مانند فتنه ۸۸ باز هم مردم جمع کردند.

امام جمعه تربت حیدریه خاطر نشان کرد: صندلی که امروز مسوولین برآن تکیه کردند مرهون همین بصیرت و حضور آگاهانه و در صحنه و به موقع مردم است، لذا نباید این مردم مشکلات اداری و اقتصادی داشته باشند، چرا که آنچه بیشتر مردم را رنج می دهد عدم توجه به خواسته های آنان و کارشکنی هاست، بحمد الله در راس دولت مردمی فردی مومن و انقلابی کار می کند و همه مسوولین باید خود را در تراز رییس جمهور بدانند.

وی افزود: مسوولی که در وظایف خود کوتاهی  و به مملکت خسارات وارد کند روز قیامت از دادگاه عدل الهی نجات پیدا نخواهد کرد

انتهای پیام/