به گزارش صبح توس از قوچان؛ حجت‌الاسلام علیرضا هراتی مطلق امام‌جمعه قوچان ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه در مصلای قبای این شهرستان با اشاره به دیدار اخیر جمعی از رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس با رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: امروز باید جوانان نسبت به حقایق دوران هشت سال دفاع مقدس آگاه شوند و بدانند در آن زمان چه‌ها بر این مملکت گذشته است و نباید در این راه کوتاهی صورت بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه اگر فرهنگ دفاع مقدس در جامعه ترویج شود فرهنگ مقاومت ترویج‌شده است، گفت: این فرهنگ امروز باعث شده است که در دل آمریکا و جایی که دست دولتمردان آن کشور به خون سردار دل‌های آغشته شده عکس شهید سلیمانی نشان داده شود.

امام‌جمعه قوچان ادامه داد: بچه‌های انقلابی و بسیجی در بحران‌های سخت این نظام حضور دارند پس بافرهنگ دفاع مقدس می‌توان پی کار این نظام ماند و این فرهنگ را نهادینه و تبلیغ کرد زیرا فاصله گرفتن از آن زنگ خطر است.

هراتی مطلق با تسلیت درگذشت مهسا امینی و تأکید بر مسئله پیگیری علت فوت این فرد و قول مسئولین بر رسیدگی آن، بیان کرد: متأسفانه عده‌ای این فوت را پیراهن برای رسیدن به مقاصد خودکرده و رمزی برای ایجاد آشوب شد و با آتش زدن قرآن و مسجد و برداشتن چادر از سر زن مسلمان، اصول اولیه اسلام را زیر پا گذاشتند.

وی با یادآوری این مطلب که پشت پرده این حوادث سلطنت‌طلب‌ها، کومله، صهیونیست، وهابی و غیره بوده و متأسفانه برخی اخبار داخلی را موردقبول ندانسته و به خبرهای پخش‌شده از بی‌بی‌سی خبیث اتکا می‌کنند، گفت: امروز دشمن روی قشر نوجوان سرمایه‌گذاری کرده قشری که میانگین سنی آن‌ها بین 16 تا 22 سال بوده پس نباید در خواب غفلت فرورفت تا دشمن از این طریق به مقاصد شوم خود برسد.

امام‌جمعه قوچان تأکید کرد: در اغتشاش‌های اخیر دنبال خون‌خواهی مهسا امینی نیستند بلکه این افراد به دنبال تخریب اموال عمومی و ضرر رساندن به بیت‌المال ، بانک‌ها، مساجد، اماکن دولتی، پلیس، آمبولانس و حتی تعرض به نیروهای پلیس بودند درصورتی‌که فرد معترض و راهپیمایی کننده به پلیس تعرض نمی‌کند و ماشین آنش نمی‌زند پس این اراذل‌واوباش مزدور دشمن قرارگرفته‌اند.

هراتی مطلق با اشاره به اینکه لیدرهای دستگیرشده در اغتشاش‌های اخیر به‌ویژه در قوچان وابسته به سلطنت‌طلب‌ها، کومله، منافقین و خارج نشین‌ها بوده‌اند، بیان کرد: امروز پا دین و ناموس در میان است چون چادر از سرناموس می‌کشند و وسط خیابان چاقو زیر گلوی مأمور ناجا می‌گذارند پس نباید به این حوادث بی‌تفاوت باشند.

وی تأکید کرد: هیئتی‌ها، بسیجی‌ها و جوانان غیرتمند انقلابی وظیفه‌دارند در مقابل این‌ها ایستاده و از نظام و اصل ولایت‌فقیه دفاع کنند و چهره دشمن را بازگو و افشاگری نمایند.

امام‌جمعه قوچان با توصیه به خانواده‌ها مبنی بر مراقبت از فرزندان و اطرافیان خود، تصریح کرد: امروز شعارهای مردم ولایتمدار هیمنه اسرائیل و آمریکا را می‌شکند و آل سعود هم بداند که همان سرنوشت صدام در انتظار آن‌ها خواهد بود.

انتهای پیام/ 4007