به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار افزود: در شرایطی که حادثه فوت مهسا امینی در مراجع قضایی، انتظامی و  پزشکی قانونی در دست بررسی است اما جبهه احزاب این حادثه را طعمه ای  برای آسیب زدن به وحدت و انسجام داخلی تبدیل کرده اند.
وی اظهار داشت: برخی عناصر خودی و کارشناس نما، همسو با جریان دشمن با عدم تخصیص درست میدان و بدون توجه به  مواضع  وفرامتن سخنان خود تلاش دارند با بهره برداری این حادثه تلخ  راه هرگونه مقابله با بی حجابی و مسائل ضد اخلاقی را بسته و آن را  ناموجه جلوه دهند.
امام جمعه سبزوار گفت: تخریب اموال عمومی، آتش زدن  ساختمان ها و  برخورد خشونت آمیز با حافظان و مدافعان امنیت کشور به ویژه نیروی انتظامی حوادثی است که توسط معاندین و عناصر  ضد انقلاب ساماندهی شده است.
حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود: در شرایطی که دشمنان قسم خورده  با هدف تحریک جوانان به میدان آمده اند جوانان با بصیرت و دشمن شناسی صف خود را از اغتشاشگران جدا و در جبهه میدان دشمن بازی نکنند.
وی ادامه داد:  نیروی انتظامی حافظ امنیت، اقتدار و استقلال کشور است که همه آحاد ملت همچون  نیروهای حزب الله ، علما،  حوزه های علمیه ، دانشگاهیان،  بازاریان،  روستاییان و شهرنشین ها  حامی و پشتیبان نیروهای خدوم انتظامی و پلیس هستند.
امام جمعه سبزوار در ادامه با اشاره به سفر   رئیس‌جمهور و سخنرانی وی  در مجمع عمومی سازمان ملل گفت:  رئیس‌جمهوری در این سخنرانی  مواضع انقلابی نظام اسلامی را  به طور برجسته تبیین کرد.
وی ادامه داد: حضور رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل و ملاقات های  فراوان وی در جنبه دیپلماسی و استفاده از فرصت رسانه ای مهم منطق  جمهوری اسلامی و مطالبات ایران اسلامی به خوبی منعکس شد.
.