به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسینی، خطیب موقت جمعه تربت حیدریه در خطبه های نماز این هفته اظهار کرد: دشمنان برای اینکه انقلاب اسلامی و مردم را از صحنه خارج کنند تاکنون چهار جنگ را بر علیه کشور به راه انداختند که نخستین آن جنگ تحمیلی بود که هشت سال کشور را درگیر جنگ کرده بودند، بطوری که صدام بعثی در نخستین ساعات حمله اعلام کرده بود ما چند روز دیگر تهران هستیم.

وی تصریح کرد: ما هیچگاه آغاز کننده جنگ نبودیم، اما این جنگ تمام عیار کل دنیا علیه انقلاب اسلامی هشت سال بطول کشید و شرایط امنیتی و اقتصادی کشور فوق العاده آسیب پذیر بود و در کنار آن تلاش گروههای منافقین و تجزیه طلب به این مشکلات افزوده بود اما این اعجاز بود که همه مردم با پشتیبانی نیروهای مسلح توطئه دشمن را خنثی کردند.

حسینی بیان کرد: دومین جنگی که دشمن به راه انداخته، جنگ اراده ها و عملیات روانی است و با پمپاژ دروغ و شبه پراکنی سعی دارد تا اراده ملت را ضعیف و مردم را نسبت به باورها و اعتقادات و حقایق بی تفاوت کند.

خطیب موقت جمعه تربت حیدریه گفت: جنگ اقتصادی سومین جنگی است که دشمن از ابتدای انقلاب به راه انداخته و در یک دهه اخیر همه کشورهای اروپایی و آمریکای جنایتکار این جنگ و تحریم ها را به اوج خود رسانده اند، لذا ملت مقاوم ایران باید خوب این جنگ را بشناسند، هر چند کوتاهی و سو مدیریت ها بوده اما ریشه آن به دشمن بر می گردد، چرا که داروهایی که به جان مردم مرتبط است را نیز تحریم کردند و بعد از حقوق بشر نیز سخن می گویند.
.
وی اظهار کرد: جنگ رسانه ای که چهارمین و در حال حاضر آخرین جنگی است که راه انداخته اند و بر همین اساس در آمریکا و لندن و برخی کشورهای مرتجع عرب با تقویت اتاق های فکر خود بدنبال انحراف افکار عمومی جامعه هستند.

حسینی افزود: در قضیه اخیر آنچه مهم است آنکه دشمن با پمپاژ دروغ و تحریک احساسات مردم بدنبال ضربه به نظام اسلامی است و این در حالی است که عد ه ای معترض به خیابان ها می ریزند و به اموال عمومی آسیب می زنند.

خطیب موقت جمعه تربت حیدریه گفت: دشمنان به صراحت اعلام می کنند که از معترضین که مسجد و قرآن را آتش می زنند و حجاب از سر زنان برمی دارند حمایت می کنیم و این بدان معناست که از این اتفاق اخیر و مثل گذشته نقشه شیطانی و پشتیبانی سرویس های اطلاعاتی و امنیتی دشمنان انقلاب اسلامی است و می طلبد مردم هوشیار باشند تا در دام فتنه گران گرفتار نشوند.

انتهای پیام/